reklamı kapat

POPÜLER

iMac

3D yazıcıyla üretilen dünyanın en küçük iMac’i [Video]

Mühendis ve tasarımcı Michael Pick, dünyanın en küçük iMac bilgisayarına imza attı. Pick, YouTube kanalına “dünyanın en küçük iMac’ini” baştan sona yapma sürecini gösteren bir video yükledi.

Bilgisayarın çeşitli parçaları için 3D yazıcıdan faydalanan Pick, mini bilgisayarda USB-A ve USB-C bağlantı noktalarına destek. veriyor. Ayrıca bilgisayarın arka kısmında bir fan da yer alıyor. Videonun sonuna doğru mini iMac’te Minecraft oynayan Pick, iMac sonrasında daha fazla mini bilgisayar üreteceğini ve bunları da YouTube kanalına yükleyeceğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini iMac gücünü Raspberry Pie 4’ten alıyor

3D yazıcıyla üretilen mini bilgisayarda macOS işletim sistemini çalıştıran Pick, bununla birlikte Raspberry Pi 4 mini bilgisayardan da yararlanıyor. Daha sonrasında boyama işlemi yapan Pick, Apple imzalı bilgisayarlara benzeyen bir mini bilgisayara imza atıyor. Sıra dışı çalışmasıyla dikkatleri üstüne çeken Pick’in önümüzdeki günlerde hazırlayacağı mini bilgisayarları da merakla bekliyoruz. Michael Pick tarafından hazırlanan mini bilgisayar videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz. Bu arada kısa bir süre önce tanıtılan yeni iMac hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video