reklamı kapat

POPÜLER

3RDi üçüncü gözünüz olmaya geliyor [Video]

Bilim kurgu filmlerinde kafasında daima bir kamerayla dolaşan insanları gördüğünüzde “Kimse böyle bir şeyi takmaz” diye düşündüyseniz çok yanıldınız. Aksiyon kameraları sizin için yeterince küçük değilse 3RDiTEK alnınızda üçüncü bir göz açmaya hazırlanıyor.

Anı yakalamak bazen oldukça zor olabiliyor. Sadece aksiyon dolu sporlarda değil hayatı yaşarken de sık sık kaydetmek istediğimiz anlarla karşılaşabiliyoruz. Bu motivasyonla ortaya çıkan 3RDi, kafanızda taşımak isteyeceğiniz bir ürün mü bilemeyiz ancak anı yakalama konusunda oldukça iddialı. Indiegogo‘da destek bekleyen 3RDi, oldukça sade bir tasarıma sahip. Alnınıza yerleştireceğiniz ince bir taç gibi olan bu cihazın tasarım açısından son halinde olmadığı belirtiliyor. Çalışma prensipleri ise oldukça basit.

3RDi ile fotoğraf çekmek için cihazın kenarına dokunmak, video kaydetmek içinse elinizi cihazın kenarına sürtmeniz yeterli oluyor. Dahili flaşı ve mikrofonu bulunan kamerada otofokus yer alıyor. 30 fps’de 1080p çekimler yapan 3RDi’da microSD girişi de mevcut. iOS ve Android uyumlu uygulaması bulunan cihaz, Bluetooth aracılığıyla veri transferi de gerçekleştirebiliyor. Indiegogo’da 250 bin dolarlık hedefi bulunan 3RDi’ın erken erişim fiyatı ise 194 dolar.

VİDEO