reklamı kapat

POPÜLER

Snapçilerin ve YouTuber’ların yeni gözdesi giyilebilir akıllı kamera [Video]

Özellikle Snapchat, YouTube, Instagram ve Periscope gibi video/fotoğraf üzerine kurulu sosyal medya kullanıcıları için artık saniyelerin bile önemi büyük. Her an bir malzeme yakalamak veya önemli bir anı paylaşmak için kimi zaman telefon bile yeterli olmayabiliyor. Sırf bunun için geliştirilen giyilebilir akıllı kamera, kelimenin tam anlamıyla hiç bir anı kaçırmamayı sağlıyor.

Perfect Mermory adındaki cihaz yalnızca 2 inçlik (5,08 cm) boyutuyla adeta bir kişisel aksiyon kamerası gibi. Nitekim farklı aksesuarlarıyla aksiyon kamerası gibi çeşitli şekillerde kullanılabilen kamerayı kolye gibi takmak da mümkün. HD video ve 12 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekebildiği gibi opsiyonel olarak timelapse video özelliği de mevcut. 128 GB dahili hafızayla gelen kameranın pil kapasitesi ise 1.000 mAh.

Video kaydetmek için yapmanız gereken tek şey kameranın üzerine iki kere vurmak. Kamera böylece o ana kadar halihazırda çektiği görüntülerin son beş dakikasını kaydetmiş oluyor. Ayrıca iOS ve Android uyumlu uygulaması yoluyla kaydedilen görüntüleri sosyal medya hesaplarınızdan anında paylaşabilirsiniz.

Indiegogo’da hedeflediği fon desteğine ulaşan Perfect Memory kameranın erken satış fiyatı 119 dolar.

VİDEO