reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

40 megapiksellik Huawei P20 Pro’nun tüm detayları açığa çıktı

Dün akşam paylaştığımız haberde Huawei P20 ve P20 Pro’nun Avrupa satış fiyatlarını sizlere aktarmıştık. Paylaştığımız haberin üzerinden çok geçmeden P20 Pro’nun tüm detayları açığa çıktı. Bilindiği üzere Huawei, 27 Mart’ta Paris’te gerçekleştireceği etkinlikte P20, P20 Pro ve P20 Lite modellerini tanıtacak.

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek etkinlik öncesinde P20 Pro’nun tüm özellikleri belli oldu. Aktarılan bilgilere ve yayınlanan görsellere göre P20 Pro’nun üç adet kamerayla geleceği artık kesinleşti. Leica imzasını taşıyan üç adet kamera sayesinde telefonun kamera performansıyla zirveye oturması bekleniyor. Telefonda 40 megapiksel ve 20 megapiksel (monokrom) kamera haricinde 8 megapiksel çözünürlüğünde telefoto bir kameranın da yer alacağı belirtiliyor. Hibrit zoom özelliği sayesinde P20 Pro’nun 5 kat yakınlaştırma yapabileceği konuşuluyor.Telefondaki diyafram değerinin ise F/1.6-F/2.4 aralığında olacağı söyleniyor. Telefonun ön tarafında ise yüksek çözünürlüklü selfie çekimleri için 24 megapiksellik kameranın olacağı belirtiliyor.

2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü ve 19:9 en boy oranlı 6,1 inçlik AMOLED ekranla gelmesi beklenen telefonda iPhone X’da olduğu gibi çentik yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefonda Kirin 970 işlemcisinin ve 6 GB RAM’in olacağı söyleniyor. 128 GB veya 256 GB depolama seçeneğiyle satışa sunulacağı konuşulan telefonda 4.000 mAh kapasiteli pilin olacağı da ifade ediliyor.

Huawei P20 Pro, amiral gemisi telefonları tahtından indirmeye  geliyor

IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı olmasını beklediğimiz telefonla ilgili tüm detayları önümüzdeki hafta paylaşacağız.

İlgili Video

Huawei P20 Lite çalışırken görüntülendi