reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6

4,7 inçlik iPhone 6 ağustos’ta, 5,5/5,6 inçlik iPhone 6 ise eylülde piyasaya sürülebilir

Tayvanlı Economic Daily News’un raporuna göre Apple, 4,7 inçlik iPhone 6’yı ağustos ayında görücüye çıkarıp hemen ardından satışa sunacak. Economic Daily News, uzun zamandır dedikodusu yapılan 5,5/5,6 inçlik iPhone 6’nın ise eylül ayında piyasada olacağını söylüyor. Raporda ayrıca şirketin bu yıl 80 milyon iPhone 6 üreteceği de yazıyor.

Daha önce Apple ürünlerinin üretimini üstlenen  Foxconn ve kamera modül tedarikçisi Largan Precision’un iPhone 6’nın üretiminde Apple’a yardımcı olacağı söyleniyor. Eğer rapordaki 4,7 inçlik iPhone 6’nun ağustos ayında tanıtılacağı ifadesi doğruysa Apple, ilk kez iPhone tanıtımında farklı bir strateji izleyecek. Apple, daha önceki iPhone modellerini eylül ve ekim aylarında tanıtmıştı.

Economic Daily News’un iddiasından önce 4,7 inçlik iPhone 6’nın eylül  ayında piyasada olacağı belirtilmiş, 5,5 inçlik modelin ise pil sorunu ve ekran teknolojisinden ötürü bu yılın sonunda veya 2015’in başında satışa sürüleceği iddia edilmişti. iPhone 5s’e kıyasla daha ince bir gövde, A8 işlemci ve geliştirilmiş kamerayla birlikte gelmesi beklenen telefonun iPhone 5s’ten 100 dolar daha yüksek bir fiyata satışa sunulacağı da Jefferies analisti Peter Misek tarafından dile getirilmişti. Bu yılın merakla beklenen telefonu hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR