reklamı kapat

POPÜLER

500 bin dolarlık efsane: Nissan Skyline GT-R Nismo Z-Tune

60’lı yıllardan günümüze kadar ulaşan Nissan Skyline ailesi şimdiye kadar birçok özel ve sınırlı sayıda üretilmiş modele ev sahipliği yaptı. Ancak GT-R Nismo Z-Tune isimli bu nadide parça, muhtemelen içlerinden en iyisi.

R34 jenerasyonuna ait olan 2003 üretimi GT-R Nismo Z-Tune modeli, Skyline ailesinin tüm geleneklerini yansıtmasının yanında bayrağı bir adım öteye taşıyor. 13 yaşındaki otomobil Lamborghini Aventador SV’den bile daha pahalı olmasıyla dikkat çekiyor. Bugün 510 bin dolardan alıcı bulan GT-R Nismo Z-Tune, bu parayı hak edecek birçok geliştirilmiş donanım parçasına sahip.

Otomobilin 2,8 litre hacimli ve 6 silindirli motor bloğunun tüm yardımcı parçaları elden geçirilmiş. Turbo beslemeler, pistonlar, el yapımı egzoz manifoldu, krank mili derken tüm parçalar otomobilin daha uzun yıllar rahatça nefes alıp vermesini sağlamak üzere geliştirilmiş. Aynı zamanda güçlü bir nefesten bahsediyoruz zira GT-R Nismo Z-Tune tam 500 beygir gücünde.

2003 model bir otomobil için 510 bin dolar biraz pahalı gelebilir ancak sınırlı sayıda üretilmiş ve dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip GT-R Nismo Z-Tune için çok olmayabilir. Bu nadide eseri satın almak isteyenler ilk etapta Hong Kong’a gitmek zorunda.