reklamı kapat

POPÜLER

5G teknolojisi 5GBioShield

5G’ye karşı koruduğu iddialı edilen komik ürün: 5GBioShield

4G teknolojisinin yerini alan 5G teknolojisi ve iddia edilen etkilerine karşı koruduğu söylenen 5GBioShield ürünü satışa sunuldu.

5G teknolojisi biliyorsunuz artık hayatımıza gitmeye başladı. Türkiye’de olmasa da yurt dışında kapsama alanını artıran bu yeni nesil bağlantı teknolojisi, halen sürekli olarak “insan sağlığına çok zararlı” şeklinde lanse ediliyor. Hatta geçtiğimiz ay koronavirüsün 5G ile yayıldığı teorilerine inanan bazı kişiler, inanması güç şekilde İngiltere’de 5G baz istasyonlarını ateşe vermişti. Ancak gerçekte durum böyle değil. Internation Commission on Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP) araştırmasına göre 5G’nin insan sağlığı üstüne 4G’den farklı bir etkisi bulunmuyor. Araştırmada 5G’nin kullandığı radyo frekanslarının “radyasyon” açısından insan sağlığına 4G’den farklı bir olumsuz etkisinin bulunmadığı net şekilde tespit edildi deniyor. Bunları bilimsel olarak özel ortamlarda test eden araştırmacılar, yeni dönem için şimdilik kafaları rahatlatıyor. Yani ortada daha önce de söylediğimiz gibi “5G öldürüyor” ya da “5G kanser yapıyor” tarzında bir durum yer almıyor. Ancak yine de buna inananları kandırmaya yönelik çalışmalar gelmiyor değil.

5G teknolojisi 5GBioShield

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G teknolojisi ve etkilerini ortadan kaldıran ürün: 5GBioShield

Bir USB bellek boyutunda olan 5GBioShield, aktif olarak satışa sunulmuş bir ürün. Söylendiği kadarıyla kişileri 5G’den koruyan bu USB’den bağlantı sağlayan cihaz, bir dolandırıcılık ürünü olarak geçiyor ve gerçekten güldürüyor. İşin en komik yanı ise 5GBioShield için istenen tam 450 dolarlık inanılmaz fiyat etiketi oluyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun eSIM destekli ilk akıllı saati

İLGİLİ HABERLER