reklamı kapat

POPÜLER

6 ay pil ömrü sunan kablosuz güvenlik kamera seti; Anker Eufy Security Eufycam 2C incelemesi

Anker

ANKER EUFY SECURITY EUFYCAM 2C TASARIM

EufyCam 2C iki adet güvenlik kamerasıyla, bir adet Ethernet kablosu ve yönlendiriciye takılan HomeBase üniteyle geliyor. Daha çok güvenlik kamerasını evinizde veya ofisinizde kullanmak isterseniz her bir güvenlik kamerası için 999 TL ödemeniz gerekiyor. Plastik bir gövdeye sahip olan kamerada kavisli bir yapı kullanılıyor. Gövdesinde beyaz rengin tercih edildiği kamerada hareket sensörleri ve spot ışığı da yer alıyor. Kameraya dış bir ortamda kullanmayı düşünüyorsanız spot ışığının olması önemli bir artı. Kamerada spot ışığını uygulama üzerinden açtığımızda dış mekanın daha iyi aydınlatıldığını söyleyebiliriz. Güvenlik kamerasının avantajlarından biri de kolay bir kuruluma sahip olması. İlk olarak kutu içeriğinden çıkan HomeBase modemlere Ethernet kablosuyla takılıyor.

Daha sonrasında iOS veya Android’li platformlarda yer alan Eufy Security isimli uygulama indiriliyor. Uygulama indirildikten sonra bir kullanıcı hesabının oluşturulması gerekiyor. Hesap oluşturulduktan sonra Homebase’in arkasında yer alan Sync/Alarm tuşuna basarak Homebase, uygulamaya eşleştiriliyor. Homebase’i eşleştirdiğimizde  2.1.7.8h numaralı bir güncellemenin olduğunu gördük ve cihaza bu güncellemeyi yükledik. Bu işlemin tamamlanmasının ardından uygulamada Add Device isimli bir alan karşımıza çıktı. Bu alana geldikten sonra listede yer alan eufycam 2 isimli kamera aksesuarını seçtik.

Kameranın üzerinde yer alan Sync tuşuna 2 saniye bastıktan sonra kameradan bir ses geldi ve kamera hızlı bir şekilde eklendi. Eğer kameradan bir ses gelmiyorsa kameraların en az 10 dakika boyunca şarj edilmesi lazım. Kamera arkasında yer alan microUSB bağlantısı üzerinden şarj oluyor. Kutu içeriğinden iki adet kamera çıktığı için aynı işlemin her bir kamera için uygulanması gerekiyor.