reklamı kapat

POPÜLER

60 saniyede kulağın şeklini alan sıra dışı kulaklık [Video]

Kişiye özel Bluetooth’lu kulak içi kulaklık tasarımı Revols, akıllı telefon uygulaması üzerinden kontrol ediliyor, 60 saniye içinde kişinin kulağının şeklini alarak hem ses yalıtımı hem de uzun süreli kullanımlarda konfor sağlıyor.

Kulaklık seçmek çok da zor bir iş değil. Esas zorluk o kulaklıkla örneğin koşuya çıkınca ortaya çıkıyor. Kulak içi modellerin kutu içeriğine farklı büyüklükte silikon adaptörler de genelde dahil fakat bu bile bazen yeterli olmuyor ve kulaklıklar kulağımızdan kayıp düşmesin diye yerinde sabit tutmak için çaba harcıyoruz. Revols’un geliştiricilerine göre ise sebep çok basit: Kulaklarımızın şekli de aynı parmak izlerimiz gibi eşsiz. Çözümü de bireyin eşsiz kulak yapısına uygun tasarımda kulaklığı üretmek.

Revols
Revols bu eşsiz tasarımlı kulaklık fikrini hayata geçirmek isteyen ilk firma olmayabilir ama bunu çok hızlı ve uygun fiyata yapabilen tek marka olmaya aday. Kickstarter’da 100 bin dolar toplamak için yola çıkan Revols ekibi, hedefine çoktan ulaşmış bile. Bluetooth’lu kulak içi kulaklık modeli Revols, jel yapısı sayesinde kişinin kulağının içindeyken kulağın formuna bire bir uyum sağlıyor. Akıllı telefon uygulaması üzerinden kontrol edilen bu jel maddenin kulağın şeklini alması 60 saniye sürüyor. Ses teknolojisinde Onkyo ile iş birliği yapan Revols, en iyi deneyimi sunmayı hedefliyor.

Revols
Pasif gürültü engelleme özelliğine sahip olan kulaklığın dış sesleri iletme seviyesini ayarlamak mümkün. Tek şarjla sekiz saatlik kullanım süresi sunan Revols, ek aparatı takıldığında 14 saate kadar performans vadediyor. Ürün, bu haliyle dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Elini çabuk tutanlar 199 dolara kulaklığı ön siparişle satın alabilir.

VİDEO

YORUMLAR