reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Wrangler

8,3 litrelik Dodge Viper motorlu bir Jeep Wrangler’a sahip olmak ister miydiniz?

06 Ocak 2018

Amerika’da bulunan bir galeri tarafından satışa sunulan Jeep Wrangler, düşük kilometre değeri ve dikkat çeken kondisyonuyla meraklılarının ilgilisini çekecek.

2017’nin Mitsubishi Evo ile birlikte bizlerden alıp götürdüğü efsanelerden birisi olan Dodge Viper, 1992 yılında başlayan macerasıyla meraklılarının asla unutmayacağı bir otomobildi. Dodge’un 1989 yılında ilk kez konsept olarak tanıttığı versiyonla birebir aynı renkle birlikte ağustos ayında son kez üretim bandından indirdiği Viper‘ın ileriki süreçte elektrikli olarak geri dönebileceği ümidini taşıyoruz. Lakin o güne dek elimize Viper ile alakalı geçecek haberler modifikasyon projelerinden başkası olmayacak. Tıpkı şu anda görmekte olduğumuz üzerinde Viper’ın on silindirli makinesini taşıyan bir başka ikon Jeep Wrangler gibi. Bir efsanenin kalbiyle diğerinin gövdesini bir araya getiren bu eşsiz projeye sahip olmak isteyenlerinse eBay’i ziyaret etmesi gerekecek.

Patlayıcı formül

Ateş kırmızı rengi ve tüm çekiciliğiyle karşımızda duran Wrangler’ın motor bölümündeki eşsiz yapısından ötürü zaman kaybetmeden kaputu açarak işe koyuluyoruz. Viper’ı efsane yapan etmenlerden olan 8,3 litrelik V10 makinenin kullanıldığı bu swap projesinde ortaya 500 beygir güç ve 713 Nm tork gibi değerler çıkıyor. Motorun yanı sıra diferansiyel kilidi ve süspansiyonlar başta olmak üzere pek çok bölümünde de arazi performansını artırıcı değişikliker yapılan aracın şanzımanı da özel olarak geliştirilerek entegre edilmiş. Son olara 20 inç’lik jantları ve 35 inç’lik arazi lastikleriyle bezenen bu örneğin halihazırdaki kilometresiyse sadece 36 bin civarında. İnternet üzerinden 52.000 dolar gibi bir fiyatla alıcı bekleyen projenin tüm ilan detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.