reklamı kapat

POPÜLER

Dodge

“Amerikan kası” elektrikleniyor; Dodge ilk elektrikli canavarından detaylar paylaştı

Stellantis EV Day 2021 kapsamında ilk detayları paylaşılan proje, Dodge imzalı geleceğim “Amerikan Kası” için heyecan yaratmayı başardı.

Fiat-Chrysler ve Peugeot-Citroen gruplarının birleşmesinden ortaya doğan Stellantis oluşumu, pek çok marka için yeniden doğuş niteliği taşıyor. Özellikle İtalyan kanadında Lancia ve Alfa Romeo gibi isimler için heyecanlı adımların atılacağının duyurulmasıyla dikkatleri üzerine çeken şirket, saatler önce düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında alt markaları geleceğiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Merkez odağında elektriğin olduğu EV Day 2021 etkinliğinde paylaşılan bu bilgiler arasında Amerikan tarafını etkileyen de önemli gelişmeler karşımıza çıktı. “Muscle Car” endüstrisinin temel taşlarından olan Dodge için belirlenen program kapsamında, 2024 yılında ilk elektrikli otomobilin karşımıza çıkarılacağını artık biliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dodge cephesinden Viper beklentisi

Etkinlikte karanlıklar ardındaki görsellerle mesajı verilmeye başlanan bu otomobil, eğer gördüğümüz formda üretime taşınırsa daha çok klasik genlere uygun bir karaktere sahip olacak. Şimdilik konsept niteliği taşıyan modelde, Amerikan otomobillerinin 60’ların sonu ve 70’lerde kullandığı gizli far sistemi dikkat çekiyor. Bununla birlikte ön bölümdeki çerçevenin LED aydınlatma ile donatılmış olması da görünüme zenginlik katıyor. Bu model dışında Dodge’un geçtiğimiz süreçte veda ettiği “Viper” ismini de elektrik dönüşümü kapsamında tekrar hayata geçirmesi beklentiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

SEMA 2019 projelerinden; Chevrolet Camaro “Resurrection”