reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Opel de elektrikli otomobil markasına dönüşüyor; işte tarih ve ilk detaylar

Stellantis çatısı altındaki markaların gelecek planlarının açıklandığı etkinlikte Opel de önemli dönüşümün odağında yer alacak.

Manta GSe Elektromod projesiyle büyük bir kesimi heyecanlandırmayı başaran Opel, yenilediği marka kimliğini elektrifikasyonla desteklemeye hazırlanıyor. PSA grubunun çatısına girdiği günden itibaren yükseliş eğrisini sürdüren marka için bugün düzenlenen “Stellantis EV Day” tarihi nitelikte detaylar barındırıyor. FCA ve PSA birleşmesinden doğan grubun içerisindeki pek çok markada olduğu gibi Opel’in elektrik geleceğini duyurduğu etkinlik kapsamında, Almanya merkezli üreticinin 2028 yılından itibaren tamamen elektrikli araçlar satmaya hazırlandığı duyuruldu. İlk aşamada sadece Avrupa pazarı odağında uygulanacak olan bu kadar sonraki süreçte Çin ve diğer pazarlara da yansıtılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel, Manta projesinin gerçeğe dönüşeceğini açıkladı

Etkinlikte Opel’in geleceği kadar merakla beklediğimiz bir projeden daha olumlu cevap geldi. Yönetim Manta rozetinin de Renault R5 örneğinde olduğu gibi elektrikli bir modelle birlikte hayata döndürüleceğini açıkladı. Stellantis grubu Opel ile birlikte tüm markalarıyla topyekün bir dönüşüm sürecine giriyor. Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel ve Peugeot gibi farklı pazarlarda ciddi paylara sahip isimlerin yer aldığı listenin tüm üyelerinde elektrifikasyon etkisi karşımızda olacak. Stellantis yönetimi atacakları bu adımlara paralel olarak 2030 yılına gelindiğinde Avrupa satışlarının yüzde 70’inin elektrikli araçlardan olmasını bekliyor. Bu beklenti Birleşik Devletler tarafında ise yüzde 40 olarak paylaşıldı. Grubun Avrupa tarafında İngiltere ile birlikte İtalya’da fabrika yatırımları hayata geçirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Corsa-E