reklamı kapat

POPÜLER

Opel Manta GSe ElektroMOD

Opel Manta elektrikli olarak yeniden gözlerini açıyor [Video]

Opel Manta GSe ElektroMOD adıyla ilk detayları paylaşılan proje, klasik dünya efsanesini elektrik altyapısıyla bir araya getiriyor.

18 yıl üretimde kalmasına rağmen Opel tarihinin en unutulmaz modelleri arasına giren Manta, motor sporlarında da imza olmuş isimlerden. 70’li yılların başından itibaren özellikle ilk nesliyle zihinlerimize kazınan otomobil, son dönemlerde markaların klasik modellerini geri döndürme furyasına uyularak günümüze taşınıyor. Opel’in resmi kaynakları üzerinden duyurusunu bugün gerçekleştirdiği proje, Alman üreticinin içerisinde bulunduğu yeni yüz dönüşümünün de yansımalarını taşıyor. “Geleceğe Dönüş” mesajıyla paylaşımı yapılan Opel Manta GSe ElektroMOD projesi, Manta A’nın çizgileri üzerine şekilleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Manta GSe ElektroMOD için seri üretim pek olası gözükmüyor

Renault’nun 5 Prototype ile eski modelini elektrikli olarak tekrar günümüz dünyasına taşıma projesinin aksine Manta’nın seri üretimde bir karşılığı olması şimdilik pek mümkün görünmüyor. Bununla birlikte aracın klasik versiyonundaki karakteristik gövde çizgilerinin büyük oranda korunarak, yeni marka yüzü “Vizör”ün şemaya entegre edilmesi dikkat çekiyor. Projenin elektrikli altyapısı hakkında da henüz bilgi paylaşılmış değil. Tek elektrik motorlu bir kombinasyonun konumlandırılmasını beklediğimiz projeyle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

Video