reklamı kapat

POPÜLER

Dodge Challenger

Üretim bandından inen son Dodge Viper ve Challenger SRT Demon satışa çıkıyor

Barrett-Jackson Northeast ortaklığıyla önümüzdeki haziran ayı içerisinde satışa sunulacak olan Dodge Viper ve Challenger SRT Demon, son örnekleriyle sahnede olacak.

Advertisement

2017 yılını pek çok iyi ve bir de kötü haberle kapatan Dodge, şubat ayının başlarında bir kült haline gelmiş modeli Viper‘ın üretimden kaldırılacağını duyurmuştu. Bu üzücü gelişmenin ardından ise, 840 beygirlik güç ve 1043 Nm tork değerleriyle Amerikan otomobil tarihinin en hızlı modeli Challenger SRT Demon ile bir nebze de olsa meraklılarının üzüntülerine gem vuruldu. Beraberinde birden fazla dünya rekoru getiren Demon imzasının bu görkemli geri dönüşü de beklediğimiz gibi sınırlı üretim adetleriyle olacaktı. Nitekim bu eşsiz model için çok özel bir karar alan Dodge, her ikisinin de üretim bandından indirilen son versiyonlarını özel bir açık artırma etkinliğinde satışa sunacağını duyurdu. Özellikle koleksiyonerler için çok ciddi bir fırsat olan bu etkinlik, iki canavarın tek hamlede alınabilmesine olanacak sağlayacak.

Dodge Challenger

İkisi bir arada canavar paketi

Araçlara sahip olacak şanslı kişiyi “hediyesiz” bırakmayacağını da duyuran Dodge yetkilileri, paket kapsamında Demon logolu özel bir seti teslim edecek. Bu set içerisinde özel drag lastikleri, performans kontrol modülü ve Demon logolu dev bir alet çantası gibi güzel düşünülmüş eklemeler yer alıyor. Tanıtım sürecinden itibaren akıllarımıza kazınan değerleriyle satışa çıkacak olan Challenger SRT Demon 6,2 litrelik makinesiyle 0’dan 100’e 2,3 saniyede erişebiliyor. Madalyonun Dodge Viper ayağında da elbette ki anlamlı detaylar var. Son Viper’ın rengini üretilen ilk Viper ile aynı olacak şekilde seçen Dodge, kaputun altında ise 645 beygir güç ve 814 Nm tork üreten 8,4 litrelik V10 makineye yer veriyor. Demon’ın aksine Viper’ın şanzıman kısmında 6 ileri değerli manuel ünite kullanılmakta. Araçların ne gibi bir fiyatla satışa sunulacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili video

Dodge Challenger SRT Demon