reklamı kapat

POPÜLER

Apple 8 Mart

8 Mart Apple etkinliği için ortaya atılan son beklentiler

“Peek Performance” mottolu 8 Mart Apple etkinliği kapsamında neler tanıtılacak dersiniz? İşte bu konuda ortaya atılan son beklentiler;

8 Mart Apple etkinliği için tarihi günler öncesinden doğru bilen Apple analisti Mark Gurman, artık çok kısa süre kalan etkinlik için son beklentilerini açıkladı. Mark Gurman’a göre etkinlikte şunlar karşımıza çıkarılabilir: 1) 5G desteğine sahip yeni iPhone SE. Bu cihaz her ne kadar “yeni” olarak geçmesine rağmen mevcut SE ile benzer tasarımda olacak. Bu telefon sızıntı kaynağı Ming-Chi Kuo’ya göre 22 Mart tarihinde seri üretime alınacak ve 2022 içerisinde yüksek ihtimalle 25 ila 30 milyon sevkiyat rakamına ulaşacak. 64 GB, 128 GB ve 256 GB dahili depolama seçeneklerinin sunulacağı aktarılan telefon, gücünü Apple imzalı A15 Bionic işlemciden alacak ve hem mmWave hem de Sub-6GHz 5G desteğini taşıyacak. Siyah, beyaz ve kırmızı renklerde hazırlandığı aktarılan telefon, Ross Young’a göre 4,7 inç 60 Hz LCD ekran üzerine kurulacak.

2) 8 Mart etkinliğinde ayrıca A15 Bionic işlemciye sahip, mevcut model ile benzer tasarıma sahip yeni bir iPad Air modeli de hemen hemen kesin olarak lanse edilecek gibi görünüyor. Apple’ın bu modelde çok sayıda renk sunması bekleniyor.

3) 8 Mart etkinliğinde yeni bir Apple Silikon işlemcili Mac bilgisayar da gelecek. Bu modelin ne olacağı halen tam olarak netleşmiş değil. Ancak Gurma’a göre yeni Mac mini bilgisayar çıkışa hazır durumda. Bu açıdan tasarımı yenilenecek modelin etkinlikte geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca bu cihaz ile beraber yeni bir 27 inç boyutlu ve nispete uygun fiyatlı Apple monitör modelinin gelmesi de çok olası durumda. 8 Mart etkinliğinin yeni Mac bilgisayarı yeni bir iMac ile söylentileri gelen yeni 13 inç MacBook Pro da olabilir.

4) 8 Mart Apple etkinliği için Mark Gurman çok emin olmadığı bir bilgiyi daha aktardı. Buna göre etkinlikte büyük bir sürpriz yapılabilir ve karşımıza üst seviye yeni bir monitör, yeni iMac Pro ya da Mac Pro da çıkarılabilir. Apple, 8 Mart tarihli etkinlikte yeni Mac Pro’yu geliştiriyoruz duyurusu da yapabilir.

Bu arada Apple’dan “Mac Studio” ile “Studio Display” bilgisayar ile monitör modelleri de geliyor. Detaylarına burada yer verdiğimiz bu merak uyandıran ürünler, 8 Mart etkinliğinin merkezinde yer alabilirler, ya da 2022’nin diğer etkinliklerine kalabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada biraz önce Ming-Chi Kuo da geleceğe yönelik bazı tahminler yaptı. Buna göre Apple’dan 2022 içerisinde bir iMac Pro ya da Mac Pro gelmeyecek. Kuo bu merak edilen ürünlerin 2023 yılına kaldığını iddia ediyor. Kuo ayrıca bu yıl “güçlü” bir yeni Mac mini ile nispete uygun fiyatlı 27 inç monitörün yolda olduğunu da aktarıyor.

Apple bu yılın sonunda ise gelişmiş kablosuz kulaklık AirPods Pro 2, Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2, sporculara özel yeni Apple Watch ve iPhone 14 ailesini tanıtacak.

8 Mart Apple etkinliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca