reklamı kapat

POPÜLER

806 beygirlik sihir; Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe Project Inferno

Son dönemlerdeki en iddialı modifikasyon projelerinden birisi olan Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe Project Inferno, çok ciddi bir iyileştirmeyi beraberinde getiriyor.

Otomobil endüstrisinde yer alan küresel markaların yeni yıl planlaması içerisinde bulunduğu şu günlerde, yaklaşmakta olan fuarlarla ilgili modellerin detaylarını görüyoruz. Yeni jenerasyonlar için var olan beklentilerin gölgesinden yükselenler ise modifikasyon projelerinden başkası değil. Son 1 aylık süreç içerisinde birbiri ardını izleyen bu modeller arasına eklenen son isim Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe oluyor. Noel şekeri tadında detaylarla karşımıza çıkan projenin doğduğu nokta ise Polonya. Project Inferno olarak isimlendirilen projede yapılan geliştirmeler, dünyanın en hızlı SUV modellerinden birisiyle karşılaşmamıza vesile olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Kaputunun altında 4.0 litrelik sekiz silindirli makineyle asfalta inen Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe, yapılan geliştirmelerin ardından fabrika verilerini önemli oranda geride bırakıyor. Yapılan iyileştirmeleri anlayabilmek adına ilk olarak orijinal rakamları anımsamak gerekiyor elbette. Standartta 577 beygir güç ve 760 Nm torkla kullanıcılarla buluşan bu canavar, makinesinde yapılan yazılım ve donanımsal dokunuşların ardından 806 beygir güç ve 1.181 Nm tork değerlerine sıçrıyor. Ekipten gelen bilgilere baktığımızda, Project Inferno rozetinin işe dahil olmasıyla brilikte aracın 0’dan 100’3 hızlanması için sadece 3,25 saniyeye ihtiyacı var. 100 km/s’den 200 km/s’e erişmek için 7,8 saniyeye ihtiyaç duyan Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe Project Inferno, maksimumda ise 336 km/s’lik hıza erişebilecek niteliklerde. Rakamların yanı sıra 23 inçlik özel tasarım jantlar, süspansiyon ve gövde kitini beraberinde getiren modifikasyon, kenara not edilecekler arasındaki yerini çoktan aldı bile. Siz de düşünelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir