reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den yeni bir rekor daha

Huawei yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Son yıllarda piyasaya sürdüğü başarılı akıllı telefonlarla rakiplerine gözdağı veren Huawei yeni bir başarıya imza attı. 2016 yılında 139 milyon, 2017 yılında 153 milyon telefon satışına ulaşan Huawei, telefon satışında 200 milyon birime ulaştı. Şirket bu rakama ulaşarak kendi rekorunu da kırmış oldu.

P20, Mate 20 ve Honor 10 gibi akıllı telefonlarıyla yüksek satış rakamlarına ulaştığını belirten şirket, yüksek satış rakamına ulaşılmasında bu modellerin büyük rol oynadığını belirtti. Huawei’nin akıllı telefonları Avrupa ve Çin’de son derece popüler olsa da Amerika’da satışta değil. Bilindiği üzere ABD başkanı Donald Trump geçtiğimiz yaz aylarında Huawei ve ZTE gibi şirketleri Amerika’da yasaklamıştı. Şirkete göre, 170 ülkede 500 milyondan fazla insan akıllı telefon kullanıyor. Şirketin ilerleyen yıllarda yeni başarılara imza atması ise kuvvetle muhtemel. Özellikle Leica ile iş birliği sonrasında kamera çıtasını en üste taşıyan şirket, aynı zamanda telefonlarında tasarımdan ve performanstan da ödün vermiyor. Özellikle yapay zeka konusunda da önemli işlere imza atan şirketin geleceğinin parlak olduğunu belirtmekte yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei 2019 yılında hangi ürünleriyle karşımıza çıkacak?

Şirketin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde P30 ailesiyle karşımıza çıkması bekleniyor. Şirketin ekim ayında ise Mate 30 ailesini tanıtacağı konuşuluyor. Şirketin önümüzdeki yıl bir sürpriz yaparak katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtma ihtimali de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı Nubia X