reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Cloud PC Windows 10

Huawei Cloud PC ile “Windows 10” cebinize geliyor [Video]

Son dönemin en önemli akıllı telefon üreticisi Huawei, “Huawei Cloud PC” ile Windows 10 cebinize getiriyor. İşte ilginç altyapının getirdikleri.

Advertisement

Şirketin CES Asia 2018‘de gösterdiği Huawei Cloud PC, isminden de anlaşılabileceği gibi bulut üzerinden telefonlarda Windows 10 deneyimine imkanı tanıyor. Özel bir protokol üzerinde çalışan sistem, yüklenecek Cloud PC Android uygulaması üzerinden çalışıyor. Bu sayede kişiler telefonları üzerinden şirketin sunucularında çalışan Windows 10‘u kontrol edebiliyor. Android’in yerini alması için tasarlanmayan bu sistem, özellikle teknik alanda çalışanlar için harika görünüyor. Başlangıçta sadece Çin merkezli kullanıcılarına sunulacağı belirtilen altyapı, her cihazda da çalışmıyor. Burada sadece Huawei P20 / P20 Pro, Mate 10, Mate RS ve MediaPad M5‘e destek veriliyor. Çok iyi / stabil internet bağlantısına ihtiyaç duyan süreç, ufak ekranda kullanımı kolaylaştırmaya yönelik özel kontrol mekanizmasına da sahip. Burada ek olarak Android ile Windows 10 arasında dosya aktarımı yapılabiliyor. Yani telefonda çekilen bir fotoğraf Windows Photoshop bünyesinde düzenlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin yüzü son günlerde gülüyor

Geçtiğimiz gün 2018’de 200 milyon akıllı telefon sevk barajını aşmak istediklerini belirten şirket, dün gördüğümüz kadarıyla P20 ailesiyle de güzel satış yapıyor. Resmi bilgilere göre P20 ailesinden şimdiye kadar 8 milyon ünite satılmış durumda. Bunun ilk üç ayı kapsayan global satış rakamı olduğu söylenirken, 6 milyon rakamı geçen yıl çıkan P10 ailesine oranla tam yüzde 81’lik bir artış anlamına geliyor.