reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari 812 Competizione
Ferrari 812 Competizione
Ferrari 812 Competizione

830 beygirlik özel tasarım Ferrari 812 Competizione tanıtıldı

Ferrari türünün tek örneği olan Ferrari 812 Competizione modelini otomobil tutkunlarının beğenesine sundu. Monterey Otomobil Haftası’nda Casa Ferrari’de gerçekleşen özel bir etkinlikte tanıtılan otomobil sıra dışı tasarımıyla fark yaratıyor.

İç mekandaki hatıra plaketiyle dikkat çeken modeldeki işçilik tekniklerinin geliştirme süreci, Ferrari Stil Merkezi ile Ferrari’deki en yenilikçi kişiselleştirme projelerini yürüten Özel Tasarım ekibi tarafından gerçekleşti. Ferrari baş tasarımcısı Flavio Manzoni, 812 Competizione’ye ilham olan detaylara sahip çizimleri sanatsal işçiliğe rehberlik etti. Özel Tasarım 812 Competizione, 17 Ekim’de New York’ta gerçekleşecek Ferrari Gala‘da açık artırmaya çıkarılacak. Ferrari müşterilerinden oluşan topluluğun katılacağı Gala’dan elde edilen tüm gelir, ‘Şahlanan At’ın yürüttüğü hayırseverlik faaliyetlerinin odaklandığı eğitime destek projeleri kapsamında, hayır kurumlarına bağışlanacak.  Üç katmanlı, mat sarı renge sahip otomobilin üzerinde, ek olarak baş tasarımcının en ikonik öğelerinin izini süren mat siyah rengindeki eskiz uygulaması da eklendi. Aynı konsept iç mekana da yansıtılmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari 812 Competizione güçlü performansıyla da öne çıkıyor

812 Competizione’nin kokpitini kaplayan, yüzde 65 geri dönüştürülmüş polyesterden oluşan ve Ferrari Purosangue‘de dünya prömiyeri olarak sunulan yeni nesil Alcantara döşemeler de göze çarpıyor. Dört teker direksiyon sistemi ve  830 beygirlik V12 motor ise güçlü performansını, Maranello’nun 12 silindirli tutkunlarının çok iyi bildiği sesiyle birleştiriyor.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER