reklamı kapat

POPÜLER

Acer Aspire 5745D 3D

Acer, multimedya keyfini 3D atmosferinde yaşamak isteyen kullanıcılara bir örnek daha sunuyor. Bu ay inceleme altına alma şansı bulduğumuz Aspire 5745D 3D, dizüstünde oyun keyfinin yanı sıra 3D desteğiyle de dikkat çekiyor. Kaliteli tasarımıyla göze oldukça hoş görünen cihaz, siyah ve gri renklerinin muhteşem uyumuyla ilgi uyandırırken, kullanmaya başladığınız andan itibaren sunduğu geniş eğlence imkanlarıyla başında geçireceğiniz saatleri renklendirmeyi başarıyor.

KALİTELİ TASARIM
Gerek gövdesi, gerek ekranıyla şık bir görünüm sunan Aspire 5745D 3D, kaliteli malzemeler kullanılarak bir araya getirilmiş. Parlak malzemeye sahip ekranın çevresini saran ekran çerçevesi de, ekranla uyum sağlaması açısından piyano siyahı ile renklendirilmiş. Güçlü ekran menteşelerine sahip olan Aspire 5745D 3D, böylelikle ekranı kapatıp açtığınız anlarda oldukça rahat bir kullanım sağlıyor. Ne bazı dizüstü bilgisayar modellerinde gördüğümüz kadar sert, ne de gevşek olan ekran menteşesini üzerinde taşıyan Aspire 5745D 3D, böylece ekranı açarken güç kullanmanıza veya yazı yazarken oluşan sarsıntıyla titreyen ekran karşısında göz yorgunluğu yaşamanıza neden olmuyor. Klavye ve touchpad alanıyla da kullanım kolaylığı konusunda ne kadar titiz olduğunu bizlere gösteren Aspire 5745D 3D, üzerinde ayrık bir tuş takımı bulunduruyor. Klavyesi üzerinde numerik tuş takımı da bulunduran Aspire 5745D 3D, oldukça kısa bir alışma süresinin ardından konforlu yazı yazma imkanı bulmanıza yardımcı oluyor. Cihazın bu konuda size kolaylık sunması yalnızca ergonomik klavyesinden kaynaklanmıyor. Cihaz, üzerinde 9 hücreli bir batarya taşıyor ve bataryanın cihazın altında yükselti yaratması da eğimli bir düzlemde çalışma imkanı sağlıyor. Aspire 5745D 3D, klavyesinin hemen altında gri renkli metalik bir palm rest bölgesi bulunduruyor. Cihazın yoğun siyah renkli tasarımına asıl kaliteli görünümü kazandıran bu alanın ortasında bulunan touchpad de, yine gri palm rest’le aynı rengi paylaşıyor. Tıpkı tuş takımı gibi rahat bir kullanım sunan touchpad, multi-touch desteğine de sahip. Böylelikle çimdik hareketiyle yakınlaşıp uzaklaşabiliyor veya resimlerinizi kolayca döndürebiliyorsunuz. Hemen yan tarafında kaydırma çubuğu da bulunduran touchpad, yekpare görünümlü tuşlarıyla da tasarıma katkıda bulunuyor.

3D OYUN CANAVARI
Aspire 5745D 3D, daha önce bazı rakip modellerde de gördüğümüz gibi bütünleşik 3D deneyimi sunuyor. Yani, bazı televizyon modellerinde dahi ayrı olarak gelen 3D vericisini ekranı üzerinde konumlandırmayı başaran Aspire 5745D 3D, bu sayede gereksiz kablo kalabalığını ortadan kaldırarak pratik bir kullanım sunuyor. Eğer 3D oyun oynamak isterseniz yapmanız gereken yalnızca Nvidia 3D Vision gözlüğünü takıp, oyundayken CTRL + T kombinasyonunu uygulamak. Böylelikle anında üç boyutlu dünyaya adım atmanıza izin veren Aspire 5745D 3D, güçlü sistem özellikleri sayesinde piyasaya yeni çıkmış pek çok kaliteli oyunu rahatlıkla oynayabilmenize imkan tanıyor. Nvidia’nın geniş 3D oyun yelpazesi ile oynayacağınız 2D oyunlara 3D dokusunu katmanıza izin veren Aspire 5745D 3D, böylece oyuncuları yepyeni bir heyecanla buluşturacak. Üzerinde Intel’in en yeni ailesinden 2.8 GHz hızında çalışan i7 M 620 işlemci bulunduran Aspire 5745D 3D, 1 GB DDR3 destekli Nvidia GeForce GT 425M ekran kartının yanı sıra 4 GB DDR3 belleğiyle birlikte güçlü performansa imzasını atıyor. Ancak üzerinde yalnızca 320 GB gibi artık netbook’larda dahi görmeye başladığımız genişlikte bir sabit disk bulunduran Aspire 5745D 3D, bu yönüyle bizden eksi puan alıyor. Üzerinde bir Blu-ray oynatıcının da bulunduğu böylesi bir cihazda, daha geniş bir depolama alanı görmek isterdik. Blu-ray desteği ile 3D Blu-ray filmler için muhteşem bir platform olacak olan Aspire 5745D 3D, sahibi olduğu hoparlörleriyle de kaliteli ses sunuyor. Dolby Home Theater desteği ile donatılan cihazın hoparlörleri, tuş takımının hemen üzerine konumlandırılmış. Mat siyah renkteki hoparlör ızgaraları, parlak kasada gizlenmiş gibi duruyor. Tasarım çizgisine bir de bu yönden koltuk çıkan Aspire 5745D 3D’nin bağlantılarına da kısaca değinmek gerekirse, standart bağlantı noktalarını sunduğunu söyleyebiliriz. USB 3.0’ın duyurulmasıyla birlikte dizüstü bilgisayarlarda görmeye başladığımız bu yeni porta, ne yazık ki Aspire 5745D 3D üzerinde yer verilmemiş. Bunun yerine dört adet USB 2.0 bağlantı noktasına sahip olan Aspire 5745D 3D, ayrıca HDMI bağlantısına da ev sahipliği yapıyor.

ENTEGRE 3D VERİCİ
Acer Aspire 5745D 3D
Aspire 5745D 3D, 3D vericisini ekranı üzerinde bulunduruyor

KONFORLU KLAVYE
Acer Aspire 5745D 3D
Klavye eğimli yapısıyla oldukça rahat bir kullanım sunuyor

BLU-RAY AVANTAJI
Acer Aspire 5745D 3D
Aspire 5745D 3D, üzerinde Blu-ray oynatıcı bulunduruyor

ŞIK TASARIM
Acer Aspire 5745D 3D
Cihaz, piyano siyahı ağırlıklı tasarımıyla göz dolduruyor

MUHTEŞEM 3D KEYFİ
Acer Aspire 5745D 3D
Aspire 5745D 3D ile uzun soluklu 3D seansları düzenleyebilirsiniz

HD EKRAN
Acer Aspire 5745D 3D
Cihaz, 15.6 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip

TASARIM
-5YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-5YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Güçlü tasarım, konforlu kullanım, sistem performansı, 3D başarısı, 3D vericinin ekrana entegre olması.

EKSİLER
Tuş takımı daha özenli tasarlanabilirdi. USB 3.0 desteği yok, kısıtlı depolama alanı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşlemci
• Intel Core i7 M 620 2.80 GHz

Ekran
• 15.6 inç LED-Backlight (1366×768)

Ekran Kartı
• Nvidia GeForce GT 425M 1 GB DDR3

Bellek
• 4 GB DDR3

Sabit Disk
• 320 GB

Optik Sürücü
• Blu-ray Disc

Bağlantılar
• USB 2.0 (4 adet)
• Wi-Fi, HDMI, Ethernet
• VGA, kart okuyucu

Ses Çıkışı
• Stereo hoparlörler

Pil
• 9 hücreli

Boyutlar
• 379 x 250 x 40 mm

Ağırlık
• 2.9 kilogram