reklamı kapat

POPÜLER

Acer Iconia W700

Acer Iconia W700 incelemesi

Tablette de bilgisayar alışkanlıklarından vazgeçemeyenlerdenseniz Windows 8’li W700 sizi bekliyor. Göz alan gövdesi ve uzun pil ömrüyle oldukça tatmin edici

Windows 8 işletim sisteminin duyurulmasının hemen ardından bütün bilgisayar üreticileri tablet çılgınlığına yakalandı. Bu süreç, ilerleyen dönemde hibrit cihazlarla daha da ilginç bir hale büründü ancak artık ortalığın durulduğunu söylemek mümkün. Yeni ürünlerde bir normalleşme, sadeleşme söz konusu. Acer’ın Iconia ailesinin üyelerinden W700 de böyle bir tablet.

11,6 inç büyüklüğünde Full HD IPS ekrana sahip olan tablet 10 noktalı dokunmayı destekliyor. Ekranın IPS panelli olması bakış açınızı değiştirdiğinizde renk kayıpları olmasının önüne geçtiği gibi gerçeğe yakın renkler de üretiyor. Yüksek parlaklık ve kontrast sunan ekranda bir şeyler izlemek gerçekten büyük keyif. Lakin tabletin 1,4 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemcisi ekranın getirdiklerinin bir kısmını götürüyor. Intel’in ikinci nesil işlemcilerinden olan Core i3-2365M’den güç alan W700, günlük ihtiyaçları karşılamak dışında pek zorlamaya gelmiyor. Bu anlamda çok daha hızlı alternatif tabletler bulabilmeniz mümkün.

Tabletin RAM’i 4 GB, depolama alanı ise 64 GB SSD. RT yerine Windows 8 Pro işletim sistemiyle çalışıyor olması sayesinde tablete her türlü yazılımı yükleyebiliyorsunuz. Bundan dolayı 64 GB’lık alanın hızlı bir şekilde dolması oldukça muhtemel. Hafıza kartı yuvası olmadığı için ne yazık ki bu depolama alanı ile yetinmek zorundasınız. Acer, W700’de malzemeden kaçmamış ve alüminyum işçiliğini konuşturmuş. Yekpare kasa kusursuza yakın güzellikte. Lakin Windows tabletlerin genelinde olduğu gibi, W700 de biraz kalın (295 x 191 x 11,9 mm) ve ağır (950 gram). Kasanın sağ tarafında sırasıyla güç düğmesi, ses açma/kısma düğmesi ve kulaklık girişi yer alırken, üst tarafta fanlar ve ekran kilidi, solda micro-HDMI ve tam boy USB 3.0 bağlantısı bulunuyor.

Alt tarafta ise hem sağa hem de sola yerleştirilmiş kırmızı renkli hoparlörler dikkat çekiyor. Dolby Home Theather ses teknolojisini destekleyen hoparlörler, pek yüksek ses vermiyor. W700’ün ses performansı ortalama bir tabletin üzerinde değil.