reklamı kapat

POPÜLER

Lordstown Endurance

Adım adım sona; elektrikli pickup Lordstown Endurance için yeni parçalar

Resmi kaynaklardan paylaşılan Lordstown Endurance görselleri, tanıtım öncesinde aracın seri üretime yakın dinamiklerini ortaya koymaya başlıyor.

Lordstown Endurance elektrikli pickup kamyonunun son teaser görüntüleri tanıtım öncesinde yayınlandı. Yarın tanıtılacak olan model, hava girişleri ile çevrelenmiş kapalı bir ızgaraya sahip bir ön ön panelle dikkat çekiyor. Gelen yeni parçalar aracın render tasarımlarına sadık olduğunu gösteriyor. Lordstown ekibi, modelin üretiminin 2020 yılı sonunda yapılması planlandığını ve araç teslimatlarının 2021’in ilk çeyreğinde başlayacağını da açıklamış durumda. Üzerinde toplam 608 PS güç üreten dört adet tekerlek içi elektrik motoruna sahip olan modelin 5,5 saniyelik 0-100 verisiyle dikkat çekmesi bekleniyor. Sunulacak olan batarya paketiyle maksimumda 402 kilometre dolaylarında menzil vadedecek Endurance’ın çekiş kapasitesiyse 3,5’tona yakın olacak. Modelin fiyatı içinse Amerika merkezli olarak 52.000 dolar gibi bir rakamın konuşulduğunu biliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lordstown Endurance kokpitiyle de beklentileri artırdı

Kademeli olarak çözülme süreci devam eden elektrikli pickup Lordstown Endurance için ilk ilk kez kokpit detayları da süreç içerisinde paylaşıldı. Ticari kullanıcılara yönelik olmasına rağmen aracın yüksek teknoloji ve modern bir iç mekana sahip bir yapı da burada kullanıcıları bekliyor olacak. Oldukça büyük bir dijital ekran, tuşlu vites sistemi, petek formunda bardaklıklar ve diğer pek çok detay render çizimlerinde kendisini gösteriyor. Orta konsolunda bol miktarda depolama alanı sunacağını gördüğümüz Endurance’da elektronik park frenine de dikkatlerden kaçmıyor.