reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Ink stylus’ın rakibi hızlı geldi; Adonit, Jot Touch’ı duyurdu

Bu hafta duyurulan tek dijital çizim donanımları Adobe‘nin Ink ve Slide cihazları değil. Aslında Adobe’nin Ink’ini de üreten Adonit, Ink ile aynı teknolojiye sahip olan Pixelpoint’li Jot Touch‘ı duyurdu. iOS çizim uygulamalarında tıpkı Ink gibi 2048 seviye basınç duyarlılığı vadeden Jot Touch, Bluetooth LE üzerinden iPad’e bağlanarak Adobe Line ve Sketch gibi yeni nesil uygulamalara basınç verisi iletiyor.

adonit-jot-touch
139,7 mm uzunluğunda ve 12 mm çapında olan kalem sadece 20 gram ağırlığında. Pili 11 saate kadar aktif çalışma sağlayan kalem, yaklaşık 90 dakikada şarj olabiliyor. Ink’te olduğu üzere Jot Touch da palm rejection özelliğini destekliyor. Bu özellik sayesinde çizimler sırasında elinizin ayasını ekrana yaslayarak doğala çok yakın bir ortamda çizim yapabiliyorsunuz.

Jot Touch’ın özellikleri Ink ile büyük benzerlik gösteriyor olsa da, Jot Touch 119,99 dolarlık etiketiyle Adobe’nin 200 dolarlık cihazına fark atıyor. Ancak 200 dolarlık setin içinde Slide cetvelin bulunduğunu da unutmamak gerek.