reklamı kapat

POPÜLER

Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe

Adobe, yazılımları için kendi klavyesini üretseydi nasıl olurdu?

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Adobe, geçmiş dönemde ürettiği stylus kalem ve cetvel ile donanım tarafına da adım atmış bir isim. Peki bu dev firma yazılımları için kendi klavyesini üretseydi nasıl olurdu?

Advertisement

Bunu hayal eden Brezilya merkezli tasarımcı Vinicius Araújo, karşımıza Adobe‘un üretebileceği kadar güzel duran klavye konseptiyle çıktı. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle oluşturulan konsept, genel olarak oldukça şık görünüyor. Üzerinde Photoshop, Premiere, After Effects ve Audition arasında geçiş için büyük görsel butonlar yer alan klavye, seçilen aracı da gösterebiliyor. Bunu sağ üst köşeye konan ekranda karşımıza getiren klavye, sol kısmında döner bir kontrolcüye de sahip. Bunu fırça boyutlarını hızlı değiştirmek ya da Premier içerisinde kaydırma yapmak için hayal eden Araújo, klavyeye özelleştirilebilir butonlar yerleştirmeyi de unutmamış. Oldukça renkli olmasıyla çalışma alanlarına ilham katabilecek güzellikte olan konsept, dikkat çekmeyi başarıyor.

Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe
Adobe

Adobe böyle bir klavyeyi üretir mi?

Donanım tarafına çok sıcak bakmayan yazılım firması, büyük ihtimalle böyle bir ürünü asla karşımıza çıkartmayacak. Kişilerin üçüncü parti çözümlere ya da klavye çıkartmalarına mecbur bırakan şirket, bu sıralar daha çok yapay zeka çalışmalarıyla gündeme geliyor. Sensei adını verdiği yapay zeka ve makine öğrenme altyapısına büyük önem veren firma, geleceğini bu teknolojiler üzerine kuruyor.