reklamı kapat

POPÜLER

Samuray zırhlı Batman’e hazır mısınız? [Video]

Bugüne kadar gördüğümüz en ilginç ve ilgi çekici Batman animasyonlarından biri geliyor. Japonya’nın en ünlü yaratıcıları Batman Ninja animesinde buluşuyor.

Fragmanı izledikten sonra “Ben şimdi ne izledim?” sorusunu sorduran Batman animesi alıştığımız Batman animasyonlarından çok daha “karanlık” bir tonda bizlerle buluşacak gibi görünüyor. Karakter tasarımını Afro Samurai’dan tanıdığımız Takashi Okazaki’nin üstlendiği animede senaryoyu ise Kill La Kill animesinden hatırlayabileceğiniz Kazuki Nakashima yazıyor. Yönetmen ise JoJo’s Bizarre Adventure’ın açılış animasyonunu hazırlayan Jumpei Mizusaki. İddialı isimlerle oluşturulan bu dev kadronun ortaya çıkardığı işi ise merak etmemek mümkün değil.

Batman Ninja

Samuray zırhı ve kılıcıyla gördüğümüz Batman, ilk fragmanda Joker ile karşı karşıya geliyor. Seslendirmesi Japonca olan bu yapımda Batman’i Alfred’le çay seremonisinde dahi görebiliyoruz. Nightwing, Robin, Death Stroke, Harley Quinn gibi karakterlerin de yer aldığı anime, oldukça karanlık bir atmosfere sahip. Japon kültürüne ait pek çok detayı barındıran filmde ana kötümüz Joker gibi görünüyor.

Gotham’da başlayan kavgada kendini bir anda Japonya’da bulan Batman, önce hangi dönemde olduğunu anlamaya sonrasında ise o döneme adapte olup kendini bu durumdan kurtarmaya çalışıyor. Feodal Japonya’ya ayak uyduran Batman, bu çok da komik olmayan şakaya karşı bir kez daha “hazırlıklı” konuma geçiyor. Oldukça ilginç bir konuyla gelen anime 2018 yılında Blu-ray ve DVD olarak yayınlanacak. Açıkçası merakla bekliyoruz. İngilizce alt yazılı fragmanı haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO