reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

AirPods 2 hakkında dikkat çekici dedikodular

Apple’ın tamamen kablosuz kulaklığı AirPods’un başarılı bir çıkış sergilemesinin ardından gözler AirPods 2’ye kilitlenmiş durumda. Şubat ayının sonunda paylaştığımız bir haberde AirPods 2’nin Hey Siri ve suya dayanıklılık özeliklerine sahip olacağını aktarmıştık.

Apple’ın bu yıl AirPods’un geliştirilmiş versiyonunu satışa sunacağı, önümüzdeki yıl ise AirPods 2’nin piyasaya sunulacağı ifade edilmişti. Barclays’in yapmış olduğu yeni rapora göre Apple, bu yıl AirPods’un yeni modelini tanıtmayacak. Kulaklığın yeni modelinin önümüzdeki yılın başında tanıtılacağını söyleyen Barclays, şirketin AirPods 2’de tasarımsal açıdan iyileştirmeler yapacağı belirtiliyor. Yapılacak iyileştirmeler sayesinde kulaklığın daha iyi gürültü engelleme performansı sunacağı ifade ediliyor. Barclays, AirPods 2’nin selefinden çok daha iyi performans sergileyeceğini söylüyor. Barclays’in aktardığı bilgiye göre Apple, bu yıl 30 milyon AirPods sevkiyatı gerçekleştirecek. Önümüzdeki yıl satışa sunulacak AirPods 2 ile bu rakamın daha da yukarı taşıyacağını söylemek mümkün.

Sağ ve sol kulaklık parçalarını birbirine bağlayan bir kablonun kullanılmadığı tamamen kablosuz kulaklık, sadece bir dokunuşla otomatik olarak açılıyor ve mobil cihazlara her zaman bağlı kalıyor. Kulağınıza takılı olduğunu anlayan kulaklık kulağınızdan çıkardığında müziği duraklatıyor. Kulaklığa iki defa dokunarak Apple’ın kişisel asistan servisi Siri’yi aktifleştirmek de mümkün. iOS cihazlarında Siri’ye yönelttiğiniz sorular bundan böyle AirPods üzerinden de sorulabiliyor. Apple tarafından özel olarak tasarlanmış Apple W1 çipin yer aldığı kulaklık bu sayede hem üstün ses kalitesi hem de çok daha iyi bağlantı sunuyor. Bu çipin pil ömrüne de katkı sağladığını belirtelim. Tam dolu pille 5 saate kadar müzik deneyimi vadeden kulaklık şarj kutusuyla kullanıldığında bu süreyi 24 saate kadar çıkarabiliyor.

AirPods’un Türkiye fiyatı ne kadar?

15 dakikalık şarjla 3 saatlik kullanım süresi sunan kulaklığın Türkiye’deki satış fiyatı ise 899 TL.

Video