reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods

Yeni Apple AirPods’tan son detaylar

Apple‘ın Türkiye’de 899 TL fiyat etiketiyle satılan kablosuz kulaklık modeli AirPods, bazı eleştirilere rağmen oldukça beğeniliyor. Bugün bir sonraki sürüm için de ilk bilgiler karşımızda bulunuyor.

Bloomberg‘in son haberine göre yeni AirPods bu yıl içerisinde raflardaki yerini alacak. Tasarımsal olarak ilk modelden çok da farklı olması beklenmeyen kulaklık, ilk olarak gelişmiş bir kablosuz bağlantı çipiyle gelecek. Buna ek olarak yeni model “Hey Siri” komutuna da destek verecek. Bu sayede kişiler şimdi olduğu gibi dijital asistanı aktif etmek için dokunmak zorunda kalmayacak. Bu açıdan iPhone ile HomePod‘daki sesli “Hey Siri” altyapısını kulaklığa getirecek firma, böylece daha kullanışlı bir yapı kuracak. Buna ek olarak 2019 AirPods modelleri hakkında da bir söylenti ortada bulunuyor. Eğer Bloomberg’in kaynakları haklıysa 2019’da gelecek model su geçirmez olacak. Bu da özellikle spor yapanları oldukça rahatlatacak. Şirketin en popüler aksesuarı, yeni sürümünde kablosuz şarja da destek verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Apple AirPods 2”

Daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni kulaklık 2018’in ikinci yarısında resmi olarak karşımıza çıkartılacak. Henüz yukarıda yer alan haricindeki diğer yeni özellikleri hakkında bilgi bulunmayan kulaklığın, yine Tayvan merkezli üretici Inventec‘den çıkacağı söyleniyor. Bu firmaya diğer Tayvan’lı üreticiler Unitech, Compeq, TXC ve HLJ‘nin parça sağlayacağı da belirtiliyor.

Video