reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods

Kablosuz kulaklık Apple AirPods’un klonları inanılmaz hale geldi [Video]

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce yeni AirPods modelini de tanıttı. Ancak bu konuda Çin merkezli firmalar da çalışıyor. Yeni klonlar kaliteyi oldukça artırmış durumda.

Apple’ın ürettiği en önemli aksesuar olan kablosuz kulaklık AirPods, Çin merkezli firmaların taklit konusunda kendilerini zorladıkları bir ürün. Orijinali gibi oldukça fazla talep gören bu klonlar, artık iyice gerçek AirPods kalitesine ulaşmış durumda. Yukarıdaki videoda böyle bir modeli karşımıza getiren EverythingApplePro YouTube kanalı, daha önce aldığı eski modeller ile yeni modeli kıyaslamayı da unutmuyor. Görebileceğiniz üzere arada gerçekten çok büyük bir kalite farkı bulunuyor. Artık  neredeyse birebir kopyalanan ürün, kulaklık temelli kontrol noktasında da orijinale benzer bir deneyim sunuyor. Apple AirPods’a fazla para vermek istemeyenler için güzel duran bu en yeni klon, gövde kalitesiyle kendisine hayran bırakıyor. Buna benzer birçok ürün Çin merkezli alışveriş sitelerinden rahatlıkla satın alınabiliyor. Hatta Türkiye’de de birçok klon satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple AirPods hangi detaylara sahip?

Yeni model görebileceğiniz üzere ilk sürümle aynı tasarımı kullanıyor. Kulaklık daha çok teknik yapısını değiştirmiş durumda. Gücünü tümüyle yeni olarak geçene H1 kulaklık çipinden alan kablosuz kulaklık, bu sayede aygıtlarla çok daha hızlı ve stabil bir kablosuz bağlantı kuruyor. Şirkete göre model aktif aygıtlar arasında 2 kata kadar daha hızlı geçiş yapabiliyor ve telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı süresi sunuyor.

H1 çip aynı zamanda sesle Siri aktivasyonuna olanak veriyor ve oyun oynarken ses gecikmesini %30’a kadar azaltıyor. Ana haznesi kablosuz olarak şarj edilebilen ürün, firmanın açıklamasına baktığımız zaman tek bir şarjla 5 saat dinleme süresi ve 3 saate kadar da konuşma süresi sunuyor. Hazne ile beraber yeni ürünle 24 saatten fazla dinleme süresi elde edilebiliyor. Ayrıca Siri için de bir geliştirme var. Apple’ın açıklamasıyla artık Siri için iPhone’unuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek yok. Siri’yi etkinleştirmek için “Hey Siri” diye seslenmeniz yeterli oluyor.