reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

Merakla beklenen yeni AirPods sıra dışı özelliklerle geliyor

Apple’ın en popüler ürünlerinden biri olan AirPods, sınıfında en iyi kablosuz kulaklıklardan biri olsa da herkes için uygun bir model değil. Bazı insanların iç kulağının şekli nedeniyle kulaklıklar herkese hitap etmiyor.

Apple’ın geçtiğimiz yıl başvurduğu yeni bir patent başvurusu yeni AirPods hakkında bize detaylar sunuyor. Şirket, biyometri ve geliştirilmiş uyum ile değiştirilebilir “evrensel” AirPod’lar için patent verdi. Dosyalamanın en ilginç kısmı, sol / sağ kulak yerleşimini algılayabilen ve buna göre sesi ayarlayabilen “en az bir” biyometrik sensörle donatılmış değiştirilebilir kulak parçalarını içeriyor. Akıllı kulaklığa eklenecek sensörler sayesinde kulaklığın çok daha iyi bir deneyim sunacağı konuşuluyor. Yeni AirPods’ların kalp ritmini ve vücut ısısını da ölçebileceği dile getiriliyor. Apple analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, AirPods’ların yeni bir versiyonunu önümüzdeki yılın başında tanıtmayı planlıyor. Kulaklıkta gürültü engelleme ve su geçirmezlik özelliklerin yer alacağı dile getiriliyor. 2020 yılında piyasaya sürülecek modelde ise yeni bir tasarım anlayışını görmeyi bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods’un Türkiye fiyatı ne kadar?

Apple tarafından tasarlanan AirPods’un mevcut modeli satışa çıktığı günden beri yüksek satış rakamına ulaştı. Gücünü Apple W1 çipten alan kulaklık tam dolu pille 5 saate varan bir deneyim sunuyor. Kulaklığın Türkiye’deki fiyatı ise 1.199 TL.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni modellerinden MacBook Air