reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel avengers

Avengers’a katılacak Captain Marvel’ın geçmişinde büyük değişiklik

Avengers 4’ten önce seyredeceğimiz Captain Marvel geçtiğimiz günlerde yeni fragmanıyla karşımıza çıktı. Bu tanıtım sayesinde Carol Danvers‘ın geçmişinde büyük bir değişiklik yapılacağı da ortaya çıkmış oldu.

Önce Captain Marvel’ın çizgi romanlardaki hikayesini kısaca özetleyelim. Carol Danvers teknolojik bir Kree makinesinin patlamasına maruz kalıyordu. Mar-Vell ise onu koruyabilmek için Carol Danvers’a siper oluyordu. Bu patlamaya birlikte maruz kalmalarının ardından Mar-Vell’in Kree DNA’sı Danvers’a geçiyordu. Bunun ardından kahramanımızın yeni güçlere kavuşmasına şahit oluyorduk. Kısacası onun güçleri Mar-Vell’den geliyor diyebiliriz.

Yeni Captain Marvel orijini

Önümüzdeki mart ayında seyredeceğimiz filmde bu durum değiştirilmiş gibi görünüyor. Fragmanı baz aldığımızda yine bir patlama yaşandığını görüyoruz. Fakat bu sefer onu koruyacak Mar-Vell yok. Kreeler tarafından yaralı halde bulunan kahramanımız hemen tedavi altına alınıyor. Onu ölümden kurtardıkları gibi verdikleri yeşil kanla güçlerini de bahşetmiş oluyorlar gibi bir izlenim oluşturuluyor. Böylece Captain Marvel doğuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel stüdyolarının neden böyle bir değişikliğe gittiğini bilmiyoruz. Fakat filmlerin çizgi romanlara birebir bağlı kalmadığını zaten biliyorduk. Üstüne efsane bir kadın kahramana dönüştürmek istedikleri Captain Marvel güçlerini bir erkekten almasın demiş olabilirler. Tüm bu sorularımızın yanıtlarını ancak 8 Mart 2019‘da alabileceğiz.

İlginizi çekebilir

Captain Marvel’ın 2. fragmanı