reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ iFixit
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ iFixit
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ iFixit
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ iFixit
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ iFixit
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ iFixit

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ parçalarına ayrıldı [Video]

Elektronik ürünlerin içini açarak tamir edilebilirlik durumlarını belirleyen iFixit, bu sefer Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ı konuk etti. İşte ortaya çıkan sonuç;

Samsung’un tasarımsal olarak parmak izi sensörlerinin konumu haricinde Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile aynı olan telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Yapılan detaylı inceleme sonucunda iki telefon da 10 üzerinde 4 puan alabildi. Bu puanla tamirleri zor cihazlar arasına yerleşen yeni Galaxy S9 ailesi, tek olumlu yorumu birçok parçanın modüler olarak değiştirilebilir olmasıyla aldı. Bataryalarının değiştirebildiği söylenen modeller, süreçte kullanılan çok güçlü yapıştırıcılar nedeniyle olumsuz yorum aldı. Ancak esas olumsuz yorumlar diğer taraflarda geldi. Kavisli olması nedeniyle ön camı kırmadan değiştirmenin imkansız olduğu telefonlar, ön ve arkada cam kullanıldığı için de eksiye düştü. Bunun tamir sürecindeki kırılabilirliği çok artırdığını belirten iFixit, yine yüksek miktardaki kuvvetli yapıştırıcılardan dem vurdu. Genele bakıldığı zaman ise telefonların kesinlikle kılıf ile kullanılması gerektiği bir kez daha anlaşılmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ teknik özellikler

Hatırlamak gerekirse Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ), normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ) bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da ise çiftli kurulum kullanıyor.

Video