reklamı kapat

POPÜLER

AirPods 3

AirPods 3, iPhone 13’ler ile gelmedi ancak çıkış çok yakında olabilir

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz aktif olarak AirPods 3 kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor ve model yakında gelecek gibi görünüyor.

AirPods 3 kablosuz kulaklık modelinin normalde dün akşam iPhone 13’ler ile birlikte tanıtılması bekleniyordu. Ancak model maalesef tanıtılmadı. Dün akşam onun yerine yeni iPad mini karşımıza çıktı. iPad mini’nin de normalde dün tanıtılması beklenmiyordu.

Ancak merak edilen kulaklık AirPods 3 gerçekten yakında bulunuyor. Söylendiği kadarıyla model şu an seri üretimde yer alıyor. Bu açıdan kulaklık Apple’ın bahsi geçen kasım etkinliğinden önce dahi karşımıza çıkabilir. Apple yeni kulaklığı bir basın bülteni ile önümüzde haftalarda lanse edebilir.

Yeni AirPods’un sızıntıları daha önce defalarca yapılmıştı. Model hemen hemen kesin olarak AirPods Pro’ya benzer bir hazneye sahip ancak kulak içi formunu benimsemiyor.

ANC özelliğine sahip olması beklenmeyen yeni kulaklık, şimdilik sadece beyaz renkte hazırlanıyor gibi görünüyor. Apple AirPods tarafında halen beyaz harici renk sunmak istemiyor. Firma farklı renkleri Beats modellerine bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods 3 çok yakında geliyor. Peki AirPods Pro 2 ne oldu?

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre AirPods Pro 2, net olarak 2022’de gelecek. Ürün büyük ihtimalle 2022 ilk çeyrek içerisinde satışta olacak. Yine Kuo’ya göre kablosuz kulaklık “yenilikçi bir deneyim” sunacak.

AirPods Pro 2, yüzde 99 ihtimalle Apple’ın sağlık ölçümü ve yerleşik olarak aktivite takibi yapabilecek ilk kablosuz kulaklığı olacak. Bu konularda henüz tam olarak detaylı bilgiler yok.

Ancak yeni kulaklık herhangi bir ekstra ürüne ihtiyaç olmadan birçok veriyi kayıt altına alabilir. Örneğin kulaktan sürekli olarak nabız ölçümü yapılabilir. Bu cihaz aynı zamanda birçok spor verisini de kayıt altına alabilir. AirPods Pro ile benzer form faktörde olması beklenen yeni kulaklık, gerçekten merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın