reklamı kapat

POPÜLER

AirPods 3

AirPods 3 yakında geliyor, gelecek modeller ise güçleniyor

Apple, 18 Ekim tarihinde yeni ürünlerini tanıtacak ve bunlar arasında artık hemen hemen kesin olarak yeni AirPods modeli de olacak.

Birçok farklı kaynaktan gelen bilgiye göre uzun zamandır beklenen yeni AirPods ya da daha çok kullanılan adıyla AirPods 3, AirPods Pro gibi benzeri bir tasarımla etkinlikte olacak. Pro’nun ANC gibi gelişmiş özelliklerini bünyesinde taşımayacak ürün dışında bugün başka AirPods’la alakalı bilgiler de ses getirdi.

Kaynaklara göre 2022 ya da sonrasında gelecek AirPods’larda ses çalma dışında bazı başka özellikler de olacak. Örneğin kulaklıkların vücut sıcaklığını ölçebileceği ve bir işitme cihazı olarak görev yapabileceği aktarılıyor.

Gelecek AirPods’ların kişilerin duruşunu düzeltme noktasında dahi yerleşik sensörlerinden yararlanarak görev yapacağı belirtiliyor. Apple’ın AirPods’lara sağlık odaklı özellikler eklemek istediği uzun zamandır biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods 3 yanında en çok Apple MacBook Pro modelleri hakkında bilgiler var

Tekrar hatırlamak adına 18 Ekim’de tanıtılacak Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri, yeni bir altyapı üzerine kuruluyor. Modeller 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak ve son bilgilere göre bu ekranda 120 Hz yenileme sunacak.

Yeni modeller bunlara ek olarak güncellenmiş tasarıma sahip olacak ve modellerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. Yukarıda da bahsettiğimiz M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek. Başlangıç RAM’i 16 GB seviyesinde olacak, depolama ise 512 GB depolama sunulacak. İnce çerçeveleri olacak modeller, 1080P webcam taşıyacak. Fiyatlar ise mevcut Pro’lar ile benzer seviyede olacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın