reklamı kapat

POPÜLER

İkinci nesil Apple AirPods 3

Gelecek AirPods modellerinde olacak denilen sağlık özellikleri

Teknoloji devi Apple‘ın gelecek AirPods kablosuz kulaklık modellerinde önemli sağlık özellikleri de olacak gibi görünüyor. İşte ortaya çıkan ilk kanıtlar;

Apple’ın gerçek anlamda yok sattığı AirPods serisi gelişmesini sürdürüyor. Bu alanı tam anlamıyla domine eden firma, gelecek modeller üzerinde de şimdilik çalışıyor. Son gelen bilgilere göreyse 1 ya da 2 yıl içerisinde AirPods’lara bir “ortam ışık sensörü” eklenecek. Bu ALS olarak geçen sensörün, isminin aksine sağlık ile alakalı ölçümler yapabileceği aktarılıyor. Tayvan merkezli ASE Technology firması tarafından geliştirilen bu sensör, söylendiği kadarıyla başka donanımlar ile birleşerek kulaklığın nabız ölçmesine ve adım saymasına imkan tanıyor deniyor. Burada aynı zamanda kafa hareketlerinin de algılanabildiği aktarılıyor. Bu açıdan gelecek AirPods modelleri çok daha yetenekli olacak gibi görünüyor. Bu da elbette seriyi sevenler için çok güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dönemde sık sık AirPods Studio gündeme geliyor

Çünkü kafa üstü formundaki kulaklık çok yakında geliyor. WWDC 2020’de tanıtılacak ve Vietnam merkezli üretilecek model, 349 dolar fiyata sahip olacak. Transparency Mode ile istenirse kesebildiği dış gürültüyü içeriye verebilecek denilen AirPods Studio, tahmin edebileceğiniz üzere üst düzey malzemelerden üretilecek, çok yüksek ses kalitesi sunacak ve geniş özelleştirme seçeneklerine sahip olacak. Direkt olarak profesyonel kullanıcılara odaklanıldığı aktarılan model, iOS ile Mac tarafında çalışıyor ve özel ekolayzır ayarlarını da taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Netflix’in merak edilen yeni dizisi: Space Force