reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro 2 LOG Konsept

AirPods Pro 2 için çıkış dönemi artık iyice netlik kazandı

Apple’ın 2022’de gelecek ürünleri arasında en çok merak edilenlerden AirPods Pro 2 için çıkış dönemi artık iyice netlik kazandı.

Tasarımının hazırladığımız yukarıda konseptteki gibi olacağı düşünülen AirPods Pro 2, artık hemen hemen kesin olarak 2022’nin sonunda gelecek. Tedarik zincirlerinden gelen bilgilere göre Apple’ın çalıştığı aracı firmalar üretim konusunda büyük adımlar atmaya başladılar. “2. jenerasyon AirPods Pro” adını taşıması da olası olan kablosuz kulaklık, bundan önce Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklamaları ile gündeme gelmişti.

Sağlam sayılacak analiste göre kulaklık Apple Lossless (ALAC) desteğine sahip olacak. Bu destek sayesinde kulaklık ile Apple Music’in “kayıpsız” şarkıları bir seviyeye kadar dinlenebilecek, böylelikle mevcut AirPods’lara oranla daha fazla detay alınabilecek.

Apple Lossless (ALAC) desteğine özel olarak yüksek ses kalitesi verecek sürücüler taşıması kesin olan ürün, AirPods Pro gibi ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de kesin olarak sahip olacak. Bu arada kablosuz kulaklığın şarj özellikli haznesinde ses çıkarma özelliği bulunacak. Bunun amacı haznenin yeri kaybedildiği zaman kolay şekilde tespit etmek olacak.

2022 bitmeden Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunulması beklenen AirPods Pro 2, bazı sağlık özelliklerine de sahip olabilir. Bunlar halen kesin değil ancak bu konuda da büyük bir beklenti bulunuyor. AirPods Pro 2’nin tam tanıtımı ise iPhone 14’ler ile beraber eylül ayında olabilir.

İlginizi Çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması