reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro

AirPods yeni patentiyle rakiplerine gözdağı veriyor

Apple’ın AirPods için yeni bir patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre gelecekte piyasaya sürülecek AirPods modeli kemik iletim teknolojisiyle geliyor.

Kemik iletim teknolojisi sesin iç kulaktaki duyma organlarına kafatası kemikleri yoluyla ulaşıp işitilmesi olarak dikkat çekiyor. Bu teknoloji sesi kafatası ve çene kemikleriyle birlikte direkt iç kucağa iletebiliyor. Hava iletimiyle gelen sesleri engellemeyen kemik iletim teknolojisi insanın kulaklık yüzünden çevresinde olan bitenleri duyabilmesini de engellemiyor. Bu teknoloji kullanıcılara faydalar sağlasa da kemik iletim teknolojisi bazı dezavantajlara da sahip. Teknoloji yüksek frekansta çalışma yeteneğine sahip değil. İnsanların işitmesi 20Hz-20.000Hz arasında değişirken, kemik iletiminin sadece 4.000 Hz’in altındaki seviyelerde etkili olduğu belirtiliyor. Teknolojinin çalışması için kafa ile temasın gerekli olduğu ifade ediliyor. Bu teknolojinin AirPods’a gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods 3 teknoloji tutkunları tarafından merakla bekleniyor

Yeni modellerin gelişmiş sağlık özellikleri taşıyacağı aktarılıyor ve beklenen AirPods 3 kablosuz kulaklığın da 2021’in ilk yarısında karşımıza çıkacağı aktarılıyor. AirPods Pro ile benzer bir tasarıma sahip olacağı aktarılan model, yüksek ihtimalle aktif gürültü engelleme olmadan yolda bulunuyor. Apple’ın bununla birlikte kafaüstü kulaklığını da önümüzdeki günlerde tanıtacağı konuşuluyor. Apple AirPods Studio adı verileceği söylenen kulaklığında 349 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Playstation 5 ile tanışın