reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Akaryakıt çeşitlerinin hepsine yeni bir zam geldi

Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’dan (EPGIS) alınan son haberlere göre tüm akaryakıt çeşitlerine yeni bir zam geldi.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha düşüş eğilimine girdi. Ancak buna rağmen ülkemizde sürücüleri üzecek bir hamle yapıldı. EPGIS’den yapılan açıklamada, “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 18/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 10, Benzinde 15 Krş/Lt ve Oto gaz’da 4 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” sözlerine yer verildi. Akaryakıt fiyatlarındaki bu dalgalanmanın bir süre daha devam edeceği tahmin ediliyor. Anlayacağınız kısa vade de bir çok indirim ve zam haberi görmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel akaryakıt fiyatları ne durumda?

Ankara’da ortalama 5,24 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,39 liraya çıkmış olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,10 liradan 5,25 liraya, İzmir’de 5,27 liradan 5,42 liraya kadar artıyor. Ankara’da ortalama 5,16 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,26 lira seviyeleri çıkıyor. Motorinin litresi İstanbul’da 5,08 liradan 5,18 liraya, İzmir’de 5,19 liradan 5,29 liraya artış gösterecek. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler