reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı ayakkabı kiti: Boogio [Video]

Genellikle sağlık ve fitness takibi amaçlı giyilebilir teknoloji ürünlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Şu ana kadar bilekliklerden tutun sensörlerle donatılmış tişörtlere kadar çeşit çeşit ürün gördük; şimdi Boogio buna bir de akıllı ayakkabı kiti ekliyor.

Kullanıcının ayakkabılarına yerleştirdiği iki adet cihazdan oluşan Boogio, böylece kullanıcının ayağına uyguladığı kuvveti ölçüp verileri mobil uygulamaya gönderiyor. Kağıt inceliğinde olan bu cihazlara ek olarak veri iletimi için ayakkabının kenarına bir Bluetooth modülü tutturmak gerekiyor.

boogio
Boogio’nun üreticisi REFLEX Labs, 60 bin seviyeli basınç hassasiyeti olan cihazların en ufak hareketi dahi algılayabildiğini belirtiyor. Boogio sadece bir fitness takip cihazı olarak değil, farklı alanlardaki uygulamalar için de potansiyel teşkil ediyor. Örneğin Boogio ile eşleştirilen Oculus Rift, 3D alandaki hareketleri saptayabilir ve bunu sanal dünyaya yansıtabilir veya Boogio sensörlerini tıp alanında, özellikle de fizik tedavideki sırasında hastanın gelişimini takip etmek için kullanmak mümkün olabilir.

Şu anda REFLEX Labs, Boogio’nun beta sürümünü 189 dolara ön siparişe sunmuş durumda. Cihazların 2014 sonunda kullanıcılara gönderilmesi planlanıyor.

VİDEO