reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı bardak Vessyl’a Apple desteği

İçtiklerinizi analiz eden akıllı bardak Vessyl‘i geçtiğimiz ay paylaşmıştık. Satışa çıktıktan sonra sadece 100 dakika içinde 50 bin dolarlık sipariş toplayan Vessyl’ın üreticisi Mark One, gözünü yükseklere diktiğini göstermek istercesine Apple tasarım ekibinden Hamid Mohammadinia‘yı bünyesine kattı.

Mühendislik Başkan Yardımcısı unvanıyla görevine başlayan Mohammadinia, iPod ve iPad’i de içeren pek çok Apple projesinde görev almış bir isim. Kısa sürede büyük ilgi gören ve 200’ü aşkın ülkeden sipariş toplayan Vessyl, piyasada türünün tek örneği olsa da 200 doları (evet 425 TL’lik bir bardak!) bulan fiyatıyla pek çok tüketiciyi korkutup kaçırabilir. Dolayısıyla, pahalı ürünleri ihtiyaç gibi gösterme konusunda uzman olan Apple’ın zihniyetini iyi kavramış Mohammadinia gibi bir isim, Mark One’ın adımlarını daha sağlam atmasına imkan verecektir.

General Electric gibi firmalar da gıda analizine yönelik cihazlar üzerinde çalışmaya başlamışken, cool’luk faktörü GE’den zaten daha yüksek olan Mark One’ın ekibini sağlamlaştırması akıllıca bir adım. Bakalım Mark One, Vessyl bardağa eşlikçi yeni tasarım harikaları sunmayı başarabilecek mi.