reklamı kapat

POPÜLER

2015 VW Passat

Şimdiye kadarki en hafif 2015 VW Passat gün ışığına çıktı

Volkswagen, geniş aile sedanı Passat’ın 2015 modelini gün ışığına çıkardı. Bir önceki modelden 85 kilogram daha hafif olan ve yüzde 20 oranında daha ekonomik yakıt tüketimi sunan sekizinci nesil (B8 kod adlı) Passat, yenilenmiş kasasıyla tüm dikkati üstüne çekiyor. B7 olarak adlandırılan bir önceki kasaya göre 2 mm daha kısa olan otomobil, yenilenen MQB platformuyla beraber daha esnek bir şasiyi bünyesinde barındırıyor.
2015 VW Passat

Hemen sizlere MQB platformundan bahsedelim. Volkswagen’ın ilk kez Golf VII modeli ile kullanmaya başladığı MQB (Modular Transversal Matrix), enlemesine yerleşimli motorlar için modüler platform yönetimi. A0’dan B’ye kadarki tüm segmentlerde kullanılabilen MQB, otomobilin hafif olmasına da katkıda bulunuyor. Bagaj hacmi B7’ye kıyasla 21 litre daha geniş olan sekizinci nesil Passat’ın bagaj hacmi ise 586 litre. Benzinli modellerde 1.4 TSI 125 beygirden başlayan motor seçenekleri 2.0 TSI 280 beygire kadar çıkıyor. Dizel modellerde ise 1.6 TDI 120 beygirden başlayıp 2.0 TDI 237 beygire kadar çıkıyor. Toplam 9 farklı motor seçeneği sunan otomobilde Passat tarihinde ilk kez kullanılan plug-in hyrbid seçeneği de yer alıyor. 1,4 litre hacminde 154 beygir ve 107 beygirlik elektrik motoruna sahip model, sadece elektrik motoru kullanıldığında 50 kilometre yol katedebiliyor.

Piyasada satılan modelden 14 mm daha alçak olan B8’in tüm motor seçeneklerinde start-stop (dur kalk) sistemi bulunuyor. Üç barlı ön ızgarası ve LED ışıklarıyla agresif bir görünüm sunan otomobilin iç mekanı da oldukça şık. Otomobil kadranı ortasındaki Active Display Information isimli dijital gösterge ekranı ise sürücülerin navigasyon takibi yapabilmesine olanak sağlıyor. Henüz satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi belli olmayan 2015 model Volkswagen Passat ile ilgili kapsamlı bilgiye 4-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nda ulaşacağız.

2015 VW Passat

2015 VW Passat

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Şimdiye kadarki en hafif 2015 VW Passat gün ışığına çıktı” için 2 cevap

  1. mehmet dedi ki:

    mukemmel olmus
    allah nasip ederse bursada ilk sahibi ben olcam

  2. Koray dedi ki:

    Hayırlısı olsun.