reklamı kapat

POPÜLER

amazon kindle oasis
amazon kindle oasis

Şimdiye kadarki en ince ve en hafif Kindle: Amazon Kindle Oasis

Amazon yeni tableti Kindle Oasis’i resmen gün ışığına çıkardı. Şimdiye kadarki en ince ve en hafif Kindle olma özelliğini taşıyan tablet, piyasadaki Kindle tabletlere kıyasla yüzde 20 daha hafif ve yüzde 30 daha ince.

amazon-kindle-oasis-00
131 gram (Wi-Fi) ağırlığındaki ve 143x122x3.4-8.5 mm boyut ölçülerindeki Kindle Oasis, daha önce ortaya atılan iddialarda olduğu gibi geniş ekranıyla göze çarpıyor.

Kindle Voyage’da olduğu gibi ekran piksel yoğunluğu 300 ppi olan tabletin ekran boyutu ise 6 inç. Yansıma önleyici kaplama sayesinde güneş ışığı altında rahatlıkla kullanılabilen tabletin ekranı dokunmatik özelliğe de sahip. Pili tam şarj edildiğinde yaklaşık iki haftaya varan kullanım imkanı sunan tablet kutu içeriğinden çıkan kılıfla birlikte kullanıldığında 7 haftaya varan kullanım olanağı sunuyor. Tabletin 3 saate yakın bir sürede şarj edilebildiğini de unutmadan söyleyelim.

4 GB dahili hafızayla birlikte gelen Kindle Oasis, tüm Amazon içeriklerini bulut depolama ile ücretsiz sunuyor. Başta Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT ve PDF olmak üzere birçok formata destek veren Kindle Oasis, 27 Nisan’da Amerika’da piyasada olacak. Tabletin Wi-Fi’lı versiyonu yaklaşık 290 dolardan satışa sunulacak. Tabletin 3G’li versiyonu ise yaklaşık 360 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak. Amazon Kindle Oasis’le birlikte şık deri kılıfların da kullanıcıların beğenisine sunulduğunu belirtelim.