reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefon uyumlu “sihirli” asa [Video]

Harry Potter hayranlarına müjde! Replika asalarınızı kutusundan çıkarmaya kıyamıyorsanız, bir Mürver Asa olmasa da gerçekten kullanabileceğiniz “sihirli” bir asaya sahip olabilirsiniz. Maguss Wand adını taşıyan sihirli asa, Kickstarter kampanyası ile sihirbazlığı gerçek hayata taşımak isteyen tasarımcıların hayata geçirdiği bir proje.

Kickstarter tam olarak aklınızdaki Ollivanders olmayabilir ancak şu an hayallerinizi gerçekleştirmeye hazır en yakın asa dükkanı olduğu kesin. Özellikle LARP (Live Action Role Playing) ile yakından ilgili biriyseniz ve asa düellolarınızda daha objektif bir hakem istiyorsanız Maguss Wand imdadınıza koşuyor. Maguss Wand, en basit tabirle sihirbazlık dünyasının laser tagi gibi düşünülebilir. Mobil cihazınızla bağlantılı çalışan Maguss Wand hareketi algılayan sensörler sayesinde asayı hareket ettirme şeklinize göre hangi büyüyü yaptığınızı algılayabiliyor. Ayrıca arma şeklindeki alıcı sayesinde karşı tarafa yaptığınız büyüler direkt olarak mobil cihaza iletilebiliyor.

Ekran_Resmi_2015-08-11_01_59_29
Düello modunda mobil cihaz üzerinden kabul edeceğiniz meydan okumalar sırasında kısıtlı sürede size düzelloyu kazandıracak büyüleri yapmaya çalışıyor ve bu sırada olan biteni uygulamadan anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Her büyü farklı tonda sesli bildirim gönderdiği için bu sırada mobil cihazınızı da elinize alıp kontrol etmek zorunda değilsiniz. Böylelikle düello kesintiye uğramıyor ve dikkatiniz de dağılmıyor. Asanın en güzel tarafı ise bir Muggle olsanız bile kullanabiliyor olmanız.

Bugüne kadar kampanya 66 bin dolarlık hedefinin 2 bin dolar üzerine çıkmış durumda. Hala kampanyanın bitmesine bir aydan fazla bir süre var ve siz de bu sihirbazlık fikrini sevdiyseniz ve destek vermek istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili Kickstarter projesine yardımda bulunabilirsiniz. Kim bilir belki bir sonraki proje bir görünmezlik pelerini ya da daha iyisi Felsefe Taşı‘nın kendisi olabilir!

VİDEO