reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefon ve kameralar için uygun fiyatlı motorlu slider [Video]

Video profesyonellerinin her zaman yanında olan yardımcı ekipmanlardan slider’lar, yatay ya da dikey eksende pürüzsüz kaydırma sağlıyor. Bu ürünler genelde çok pahalı olurken, Rhino firması yeni ürünü ROV ile bunu değiştirmeyi amaçlıyor.

Kamera kaydırma hareketlerini dahili motoruyla elinizle yapamayacağınız kadar akıcı hale getiren Rhino ROV, diğer birçok benzer üründen farklı olarak profesyonel kameralar yanında akıllı telefonlar ve GoPro aksiyon kameralarıyla da kullanılabiliyor. Oldukça kompakt bir gövdeye sahip olması en büyük artılarından olan slider, firmanın hazırladığı “Storyteller” akıllı telefon uygulaması üzerinden rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Bu noktada kaydırma hızı ya da yönü gibi detayları değiştirilebilen otomatik slider, “Coreless DC” teknolojisiyle oldukça sessiz ve kararlı çalışıyor. Pro versiyonu ile DSLR fotoğraf makineleriyle zaman atlamalı (Time-Lapse) çekimin önünü aralayan ürün, ek olarak bu sürümde daha kaliteli malzeme ve profesyonel tripod kafası kullanıyor.


Hayata geçebilmek adına başlatılan Kickstarter projesinde hedeflenen bağış miktarını geride bırakan Rhino ROV, normal versiyon için yapılacak 230 dolar, Pro versiyon içinse yapılacak 299 dolar bağış ile 2018 Nisan ayında dağıtıma çıkıyor. Ortaya koyduğu sonuçlar oldukça iyi görünen cihaz, çektiğiniz videoları daha sinematik ve profesyonel hali getirme konusunda en büyük yardımcınız olabilir.

VİDEO