reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefondan güncelleyin, dijital anahtar yaratıp paylaşın; 2019 BMW 8 Serisi’nin teknolojik yenilikleri [Video]

Büyük beklentiler üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen 2019 BMW 8 Serisi, teknoloji dünyasının geldiği noktayı başarılı şekilde temsil edecek.

Uzun bir süredir beklediğimiz 2019 BMW 8 Serisi ile tanışmamızın üzerinden üç gün geçti. LOG okurlarının büyük bir çoğunluğundan tam not alan ailenin yeni üyes,i tasarım ve performansının yanında son teknoloji donanımlarıyla da kullanıcılarını memnun etme konusunda iddialı. Tanıtım gününde ön plana çıkan teknik özelliklerinin ardından yavaş yavaş diğer parçalarının da ön plana çıktığı 8 Serisi, BMW’nin “Connected Drive” yani maksimum erişim felsefesinden fazlasıysa nasibini alıyor. Markanın sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı videoda, dijital anahtar ve güncelleştirme gibi noktalarını öne çıkartması da bu konuda ne denli mesai harcandığının göstergesi. Yerleşmiş alışkanlıkları değiştirme potansiyeli barındıran bu detaylar, nesnelerin interneti için de fazlasıyla önemli.

İki temel “anahtar”

BMW’nin şu anda sizlerle paylaşmakta olduğumuz videoda öne çıkardığı ve bizim en çok hoşumuza giden nokta güncelleştirme kısmında oldu. Bu konuda hemen her araç sahibinin kıskandığı Tesla’ya karşı önemli bir adım atan BMW, 8 Serisi için sonradan sunacağı yazılım güncellemelerini akıllı telefon üzerinden indirilebilecek şekilde geliştiriyor. Yani BMW’nin geliştirdiği mobil uygulama üzerinden aracın yeni yazılımını telefonuna indiren kullanıcılar, telefonu otomobile bağladıklarında otomatik olarak güncelleştirme işlemini de başlatmış olacak. Tabi ki burada markanın sunacağı güncellemelerin ne gibi nitelikte olacağını zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkarılan ikinci parça ise çok da yabancı olmadığımız dijital anahtar teknolojisi. Akıllı telefonlarında NFC desteği bulunan kullanıcıların deneyimleyebileceği bu özellik sayesinde, fiziki anahtarına ihtiyaç duymadan araca erişim sağlamak mümkün. Mobil uygulama üzerinden yaratılan dijital anahtarın beş kişiye kadar paylaşılabilir olması da, araç sahibinin istediği kişilere erişim imkanı vermesine yardımcı olacak. Önümüzdeki günlerde daha pek çok parçasıyla karşımıza çıkacak olan 8 Serisi’nin fiyatları henüz netlik kazanmış değil.