reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Doctor Octopus

Bitcoin milyonerinden Spider-Man kötüsü Doctor Octopus’un çalışan kostümü [Video]

Dünyanın en genç bitcoin milyonerlerinden Erik Finman, Spider-Man’in ezeli düşmanı Doctor Octopus‘un kostümünü üretti.

Spider-Man’in en bilindik, en popüler düşmanlarından biri Doctor Octopus. Karakterin en dikkat çekici özelliği ise elbette sırtından çıkan mekanik kolları. “Doctor Octopus’un zihniyle kontrol ettiği bu mekanik kollar gerçek hayata uyarlanabilir mi?” sorusunun cevabını ise bitcoin milyoneri Erik Finman veriyor. Finman’ın ürettiği ünite 3D yazıcı ile hazırlanmış. Kullanıcılar kolları mikrokontrolör ve 8 farklı motorla kontrol edebiliyor. Kollar sağa sola oynamanın yanı sıra bir şeyleri tutup kaldırabiliyor. Kullanıcılar için özel bir eldiven üreten ekip kontrol tuşlarını bu eldivene sabitliyor. Finman’ın yaptığı kostüm ise 10 yaşındaki Aristou Meehan için üretiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çalışan bir kostüm

Finman’ın akıl hocalarından birinin oğlu olan Meehan, bu fikri öne süren isim olmuş. Esaslı bir çizgi roman okuyucusu olan Meehan, büyük bir Spider-Man hayranı aynı zamanda. Kendi Doctor Octopus kostümünü isteyen Meehan, Finman’ı ikna etmeyi başarmış. Bitcoin kazancının bir kısmını bu projeye yatıran Finman da bir mühendis ekibiyle gerçekten çalışan etkileyici bir kostüm üretmeyi başarıyor.

Yaklaşık 5,6 kg olan kostüm 10 yaşındaki bir çocuk tarafından da taşınabiliyor. Tabii taşıma süresi bir yetişkininki kadar uzun olmasa da Meehan’ın hayalini gerçekleştiremeye yetecek kadar diyebiliriz. Kostümün yaratılış aşamalarına ilişkin videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.