reklamı kapat

POPÜLER

Google Redux
Google Redux
Google Redux

Akıllı telefonlardan kulaklık girişi atıldı; sırada ne var?

11 Ocak 2018

İnternet devi Google, CES 2018′in yoğun gündemi içerisinde satın aldığı yeni şirketiyle gündeme geldi. Redux isimli bu şirket, akıllı telefon ve tabletleri değiştirebilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji akıllı telefonlardan atılacak bir sonraki donanımı da gözler önüne seriyor.

İngiltere merkezli Redux artık Google‘ın çatısı altında bulunuyor. Bu şirketi almak için ne kadar ödediği bilinmeyen şirket, eline çok güzel teknolojiler geçirmiş görünüyor. Şu an kapalı olan internet sitesine göre Redux, akıllı telefon ya da tablet ekranlarını fonksiyonel bir hoparlöre çeviren teknoloji geliştiriyor. Yenilikçi teknoloji, akıllı cihazlar içerisinden hoparlör donanımlarının atılmasının önünü açıyor. Bu da üreticilere cihazlarda daha büyük piller kullanma imkanı tanıyor. Ayrıca yeni donanımlara da yer açan teknoloji, özellikle Pixel serisi akıllı telefonlar için büyük önem az ediyor. Bu şirket ile eline geçen teknolojileri Pixel 3 akıllı telefonunda kullanabileceği tahmin edilen Google, alanda yenilikçi adımlar atmayı seviyor. İngiltereli firma ayrıca dokunmatik ekranlara dokunsal geri bildirim katan bir teknoloji üzerinde de çalışıyor. Bu teknoloji ile dokunmatik ekranlara adeta “hayat” veriliyor. Pixel telefonların kamerasıyla neredeyse rakipsiz bir düzeyde olan firma, bunu diğer alanlarda da yapmak istiyor.

Google, Redux ile önemli bir kozu eline geçirdi

Ekrandan / panelden hoparlör daha ince çerçeveli telefonlar üretilmesi için de kilit rol üstleniyor. Söylediği kadarıyla bu satın alım ile eline tam 178 farklı onaylı patent de geçen internet devi, yeni telefonlarında sınırları zorlayacak gibi görünüyor.

YORUMLAR