reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonları tablete dönüştüren aksesuar: Superscreen [Video]

Akıllı telefonlar kaydettikleri ilerleme sayesinde hayatımızın oldukça önemli bir kısmını oluşturuyor. Öyle ki el alışkanlığı sayesinde video izlemek veya spor müsabakalarını takip etmek için akla gelen ilk alternatiflerden biri oluyorlar. Ancak akıllı telefonların ekran boyutu izleme keyfini oldukça azaltıyor. Superscreen ise telefonunuzun tüm özelliklerini tabletinize getirmeyi vadediyor.

Her ne kadar çeşitli markalar yeni tabletleri piyasaya sürmeye devam etse de, tablet pazarı giderek düşüşe geçiyor. Kullanıcılar akıllı telefonlarından farkı olmadığını düşündükleri yeni bir ürüne para vermemeyi tercih ediyor. Fakat bu çoğunlukla sevdiğimiz içeriklere daha büyük ekrandan erişme rahatlığından vazgeçmemiz anlamına geliyor. Superscreen bütçeyi bir tablet kadar zorlamadan, telefonunuzdaki her şeyi büyük ekrana aktarıyor.

Daha açıklayıcı olmak gerekirse Superscreen’e dışarıdan bakıldığında sıradan bir tabletten farklı görünmüyor. Ancak cihaz kullanıcıların akıllı telefonlarıyla senkronize olarak çalışıyor. Böylece telefonunuzdaki uygulamaları, ayarları, içerikleri, kısacası her şeyi daha büyük bir ekrana aktarmış oluyorsunuz. Üstelik Superscreen yeni piyasaya sürülen akıllı telefonların yüzde 97‘si ile uyumlu. Android veya iOS işletim sistemlerini ayırmayan sistem Samsung, Google, ZTE, LG, Huawei, Sony, Motorola, Asus ve Xiaomi gibi markalardan alınmış akıllı telefonlarla sıkıntısız çalışıyor.

Telefonunuzla Superscreen arasındaki bağlantıyı kurmak için ise herhangi bir kablo veya ekstra işlem gerekmiyor. Bağlantıya özel uygulamayı telefonunuza indirmeniz yeterli oluyor. İki cihazın senkronize olması sağlandıktan sonra telefonunuzun ara yüzü tamamen tablete yansıyor. Telefonun 30 metre civarında olduğunuz sürece sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

2K Full HD ekran, ön ve arka kamera ve Bluetooth bağlantı gibi teknik özelliklere sahip. Kickstarter kampanyası başlatılan Superscreen’e sahip olabilmek için en az 119 dolar bağışta bulunmak gerekiyor.