reklamı kapat

POPÜLER

Alcatel Pixi 3(10) incelemesi

03 Nisan 2017

PERFORMANS

Alcalel Pixi 3’te 10,1 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olan tabletin ekranı ise IPS LCD. Tabletin kalbinde Mediatek MT8127 işlemci bulunuyor. 1,3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex A7 işlemci, belki çok yüksek performans isteyen uygulamalar için uygun değil ancak temel işlemleri yaparken herhangi bir sorun yaşanmıyor. Grafik işlemci olarak Mali-450MP4’ün kullanıldığını sözlerimize ekleyelim.

Dahili olarak 16 GB depolama alanıyla gelen cihazda bu depolama alanı size yeterli gelmezse microSD kart aracılığıyla hafıza 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Tabletin RAM kapasitesi ise 1 GB. Bu değer günümüzdeki çoğu cihaz için yeterli değil fakat bu özellikteki bir tablette pek sırıtmıyor.

Kamera tarafına geçtiğimizde beklentileri pek de yükseltmemek gerek. Arka tarafında 5 megapiksel çözünürlüğünde kameranın yer aldığı tabletin 2 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Her iki kamera da görüntü kalitesi bakımından pek bir şey vadetmiyor. Ön kamera görüntülü görüşmeler için çok sorun yaratmayabilir fakat bundan başka bir şey beklemek hayal olur.

4.060 mAh büyüklüğünde pile sahip olan tablet, özellikleri giriş seviyesinde olduğundan kullanım süresi açısından fazla sorun yaratmıyor. Normal kullanımda günün sonunu rahatlıkla getirebiliyor.

Sonuç olarak Alcatel Pixi 3, uygun fiyata işlerini halledebilecek bir tablet arayanların öncelikli tercihi olabilir. Eğer amacınız internette gezinmek, video izlemek ve belki birkaç küçük oyun oynamaksa Pixi’ye göz atabilirsiniz.