reklamı kapat

POPÜLER

Kodak imzalı tabletler kamera konusunda iddialı geliyor

Kamera işinden uzun süre önce çekilen Kodak, son dönemlerde akıllı telefonlarda kendisini gösteriyor. Üçüncü parti bir şirketle anlaşma imzalayarak Kodak markasının akıllı telefonlarda kullanımına izin veren bir zamanların dev markası Kodak, şimdi de tablet piyasasında karşımıza çıkmak için gün sayıyor. Archos ile yapılan anlaşma neticesinde Archos’un Kodak imzalı tabletler geliştirileceği belirtiliyor.

Archos konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu anlaşmadan son derece mutlu olduklarını ifade ediyor. 2009 yılında Android’li ilk tabletlerden birini piyasaya süren ve Avrupa pazarında iyi bir bilinirliğe ve satış rakamına sahip olduklarını belirten Archos, Kodak iş birliğiyle çok daha iyi yerlere gelmeyi hedefliyor. 8 megapiksel çözünürlüğünde arka kamerayla gelecek olan tablette iyi fotoğraf çekebilmek adına ön yüklü bazı uygulamaların yer alacağı söyleniyor. Ayrıca tablette 3G bağlantının da yer alacağı ve böylece istenen her yerde çekilen fotoğrafların rahatlıkla paylaşılabileceğine dikkat çekiliyor.

Geliştirilen tabletlerin isimleri ve detaylı teknik özellikleri henüz ortaya çıkmış değil ancak cihazların 2017 yılı içerisinde raflardaki yerini alacağı belirtiliyor. Fiyat bilgisi verilmeyen cihazların Avrupa pazarına sunulması beklenirken diğer bölgelerde cihazların satılıp satılmayacağı belirsizliğini koruyor. Tabletlerle ilgili daha detaylı bilgiler için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.