reklamı kapat

POPÜLER

Kodak yeni Android’li tabletlerini tanıttı

Tablet piyasası akıllı telefonlar kadar hareketli değil. Halihazırda giriş, orta ve üst segmentte milyonlarca farklı tablet modeli bulunuyor fakat başarılı cihazları saymak istediğimizde sayıları bir elin parmaklarını geçemiyor. Böyle bir ortamda yeni bir tablet piyasaya sürmek için gerçekten iddialı özellikler ortaya koymak gerekiyor. Kodak markası altında geliştirilen yeni tabletler ise Kodak’ın “ben de tablet piyasasındayım” şeklinde kendisini göstermesinden öteye gidemiyor. 

7 inç ve 10.1 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu sunan tabletlerin ekran çözünürlükleri sırasıyla 1024 x 600 piksel ve 1280 x 800 piksel. Cihaz üreticileri telefon ve tabletlerin içerisinde yüklü olarak gelen uygulamaların sayısını azaltmaya gayret ederken Kodak ise bu uygulamaları ön plana çıkarmanın daha iyi bir yol olduğunu düşünüyor. Tabletin içinde Cyberlink’e ait birçok video ve fotoğraf düzenleme uygulamasına yer veriliyor. 64 bit MediaTek işlemciden güç alan tabletteki RAM miktarı ise yalnızca 1 GB. Tabletin kamera çözünürlüğü ise 8 megapiksel olarak açıklanmış durumda.  Bu kadar olumsuzluğun ardından cihazların olumlu olarak bahsedebileceğimiz tek özelliği ise işletim sistemi. Her iki tabletin de Android 7.0 işletim sistemiyle geldiği belirtiliyor.

7 inçlik modelin 79 dolar fiyat etiketiyle ve 10.1 inçlik tabletin ise 119 dolardan satışa sunulacağı ifade ediliyor. Avrupa’da çıkış yapacak tabletlerin  bu ayın sonunda raflardaki yerini alacağı belirtiliyor.